2017. 08. 17. - 09:40

Ha mozog is egy fog, még lehet segíteni rajta

Ha mozog is egy fog, még lehet segíteni rajta

A fogágybetegséggel nem éri meg tréfálni – olyan problémáról van szó, amely nemcsak egyre rosszabb állapotot idéz elő, hanem a fogak elvesztéséhez is vezethet. Ám még előrehaladott állapotban is lehet segítség.

Ha nem törődünk fogaink állapotával, a fogágybetegség könnyen kialakulhat. Ennek eredménye pedig, hogy kilazulnak és akár mozogni is elkezdhetnek a fogak. A fogíny tágul, egyre nagyobb rés keletkezik közte és a fog között, ezért nagy eséllyel baktériumok tanyájává válhat.

Amennyiben nem kezeltetjük a fogakat, ilyen helyzetben lemondhatunk róluk.

Egy előrehaladott állapotú fogágybetegségnél sem szabad azonban feladni – forduljunk szakemberhez!

Ha a betegség igen régóta tart, egy vagy több fog meglazulhat és mozogni kezd. Ilyenkor ezt az teszi lehetővé, hogy a fogat tartó csontágy nagymértékben le van pusztulva.

A már mozgó fogon is lehet segíteni sínezési technikával

A már mozgó fogon is lehet segíteni sínezési technikával

Mi jelenthet megoldást?

Attól függően, hogy mennyire mozog a fog, van lehetőség azt a mellette levőkhöz rögzíteni. Ez az ún sínezés.

A technika lényege, hogy azon fogak belső felszínét, amelyeket össze szeretnének kötni, üvegszálas szalaggal látják el. Ezt pedig folyékony tömőanyag segítségével, vékony rétegben rögzítik. A fog helyzete stabillá válik, s lehetőség nyílik arra, hogy a csontágyban elinduljon az önregeneráció.

A fog és az íny közötti részt alaposan ki kell tisztítani, melyet többnyire fertőtlenítő lézerrel végeznek. A terület fertőtlenítése az íny hamarabb történő regenerációjához járul hozzá.

A sínezés akkor távolítható el, ha elegendő csont képződött.

Felmerül a kérdés, mennyi időbe telik a csontosodás – a regeneráció gyorsasága a szervezettől függ. A kezelés időtartama akár 1 év is lehet, de több hónapra biztosan szükség van.

Lézerfogászati módszerekkel egyébként hamarabb várható javulás.

A csont regenerációját a fogszakorvos figyelemmel követi, odafigyelés, együttműködés, türelem szükséges ahhoz, hogy a helyrehozandó fog életét meghosszabbítsák.

Kapcsolódó cikk:

Fogágybetegség - hogy mentsük meg a fogainkat?

Miért jó a fogröntgen?

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.