2014. 12. 12. - 08:00

Egészséges sűrítőanyagok

Egészséges sűrítőanyagok

Ma már nem csak a rántás és a habarás technikáját használhatjuk fel ha sűríteni szeretnénk akár a leveseket, főzelékeket vagy szószokat.

Keményítő

A keményítő a pudingpor tecnikájával dolgozik, azaz felhevítésre sűríti be az adott ételt. Hideg vízzel kell elkeverni és hozzáadni a sűrítendő leveshez, vagy főzelékhez. Fontos, hogy ezek után csak egyszer forraljuk fel, ugyanis ha túlforraljuk képes visszahígulni.

 

A keményítő és a rizsliszt kiválóan alkalmas hideg levesek sűrítésére is

 

Rizsliszt

A riszliszttel nagyon egyszerűen lehet dolgozni. Nem igényel előzetes hideg kikeverést és nem kell félnünk a túlmelegítés hígulást okozta veszélyétől sem. Egyszerűen csak adjunk hozzá a sűrítendő ételhez főzés közben néhány teáskanálniy rizslisztet és addig főzzük amíg a kívánt sűrűséget el nem érjük.

 

Utifűmaghéj

Az  utifűmaghéj kíváló emésztést segítő képessége mellett súlyának többszörösét képes felszívni magába víz formájában így alkalmas a sűrítésre is. Az ételbe való belekeverése után 2-5 perc után figyelhető meg a sűrítő tulajdonsága. Fontos, hogy ezt az időintervallumot várjuk ki, ellenkező esetben túl sok utifűmaghéjat teszünk az ételbe, mely annak erősen pudingos, nyálkás halmazállapotát okozhatja.

 

Az utifűmaghéjjal és a konjakliszttel pudngosabb állagot is el lehet érni

 

Konjakliszt

A konjakliszt a legújabb szereplője a reformkonyhának, melyet a konjak gyógynövényből nyernek ki. Sűrítése a rizslisztéhez hasonló, ám ebből jóval kevesebb szükséges és akár 20 percig is eltarthat, míg kifejti hatását.

 

(SJ)

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.