2017. 02. 21. - 10:55

Kopaszból hajas: így történik a hajbeültetés

Kopaszból hajas: így történik a hajbeültetés

Mindenki hallhatott már a hajbeültetésről. Ki azért, mert maga is igénybe venné, ki csak kíváncsiságból, vagy egy ismerősének a problémája okán. Mit kell tudni a hajbeültetésről és mennyire éri meg?

Számos embernek van a világon gondja a hajával – pontosabban azzal, hogy nincs neki, vagy nem elég a mennyisége. Ez az állapot sokak számára tarthatatlan és önbizalomhiányt vált ki.

Napjainkban megoldást jelent a problémára a hajbeültetés vagy hajimplantáció, mint plasztikai sebészeti beavatkozás, amely férfiak és nők esetében egyaránt igen hatékony. A hajbeültetéssel a férfiaknál jellemző kopaszodást és a hajvesztés egyéb formáit is korrigálni lehet.

A hajbeültetéshez tüszőket vesznek a fej hátsó részéről 

A hajbeültetéshez tüszőket vesznek a fej hátsó részéről

A módszer tartósan helyreállítja a tincseket, azzal, hogy új tüszőket képeznek a kopaszodó, illetve hajat fokozott mértékben veszítő fejterületen.

Az egészséges tüszőket a test más részeiről veszik, leggyakrabban a fej hátsó részéről. Mindezt úgy hajtják végre, hogy egyetlen csíkot vesznek ki a bőrből és a hajból, vagy a tüszőket külön-külön. Hogy hány darab, ún. graftra van szükség, az a páciens hajának állapotától is függ, valamint a kezelt felület méretétől. Egy tipikus plasztikai beavatkozás során 1000-3000 graftot ültetnek be.

A hajimplantációt egy nap alatt hajtják végre – helyi érzéstelenítéssel végzik, de bizonyos esetekben szükség lehet teljes altatásra is.
Ilyenkor az egészséges tüszőket eltávolítják a fej hátsó részéről és áthelyezik a hajvesztést szenvedett fejterületre.

A plasztikai műtét általában magába foglalja az ún. follikuláris egységek transzplantációját – azaz a a természetes hajcsomókét, ahogyan a fejbőrből nőnek -, minden ilyen egység 1-4 hajszálat tartalmaz.

A leggyakoribb technika a „hajcsík betakarítás” (follikuláris egység transzfer), amely magába foglalja a fejbőr egyetlen csíkját, benne bőséges mennyiségű tüszővel. Ez az ún. donor. Ebből vágják ki a follikuláris egységeket, hogy létrehozzák a hajbeültetéshez a graftokat.

A cikket folytatjuk.

Kapcsolódó cikk:

Mit kell tudni az altatásról? 

Több előnnyel is jár az egynapos sebészeti szürkehályog műtét

B.A.

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.