2014. 02. 11. - 19:01

Mit ehetünk a csontjainkért?

Mit ehetünk a csontjainkért?
Csontjaink egészsége nem csak idősebb korban, fiatalon is nagyon fontos. Cikkünkből megtudhatja, hogy melyek azok az ételek melyek tápanyagtartalma kedvezően hat csontjainkra.
Az emberi csontváz 206 csontból épül fel a járulékos csontokat nem számítva. A csontok szervezetünkben ízületekkel kapcsolódnak egymáshoz, melyeket szalagok rögzítenek. A csontok anyaga kemény és szilárd, ám egyúttal rugalmas is. Külső felszínét csonthártya borítja, üregét pedig a csontbelhártya béleli.

Leggyakoribb betegsége a csontritkulás, mely a csontok anyagcsere-betegségét jelenti. A betegség a csontszövet mennyiségi megfogyatkozásával jár, mely egy bizonyos szint után fájdalmat, elváltozásokat okozhat, valamit jelentősen megnöveli a csonttörések kockázatát.

mhanpem_20140212142212_18.jpg

Idősebb korban fontos a rendszeres orvosi kontrollvizsgálat

A kalcium szerepe a csontokban

Táplálkozásunkkal a megfelelő kálciumbevitellel tehetünk csontjaink egészségének megőrzéséért. Az emberi szervezet átlagosan 1 kg kálciumot tartalmaz, melynek 99%-át a csontszövetek hasznosítják, maradék 1%-a pedig az idegrendszer és az izmok működésében vesz részt.

A napi optimális kálcium bevitel felnőttkorban 800 mg, idősebbkorban pedig 1200-1500 mg.

Ételek, melyek kálciumot tartalmaznak

A legjobb kalciumforrások a tej és a tejtermékek, mivel ezekben minden olyan tényező adott, ami segíti a kalcium felszívódását és a csontokba való beépülését. De magas kálcium tartalommal bírnak a különböző halszármazékok és egyes zöldségek is.

necyn22_20140212142244_94.jpg

A tejtermékek magas kálciumtartalommal bírnak

Kálciumtartalmú ételek:

- Natúr joghurt

- Tej

- Sajt

- Tojás

- Szadrínia

- Lazac

- Tonhal

- Spenót

 

(SJ)

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.