A luxusipari vállalatokat tömörítő francia nemzeti szövetség, a Comité Colbert tagjai közé választotta a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.-t – jelentette be Elisabeth Ponsolle des Portes, a szervezet vezérigazgatója csütörtökön Párizsban.

A luxusipari vállalatokat tömörítő francia nemzeti szövetség, a Comité Colbert tagjai közé választotta a
Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.-t – jelentette be Elisabeth Ponsolle des Portes, a szervezet vezérigazgatója csütörtökön Párizsban.
A 75 francia luxusmárkát összefogó Comité Colbert június 29-i közgyűlésén részletes akciótervet fogadott el a szektor európai képviseletére. Javaslataikat az olasz, a brit és a spanyol szakmai egyesületekkel kívánják az uniós döntéshozók elé terjeszteni.

A francia egyesület vezetője a Herendi márkanevet jelentő magyar szakértelmet emelte ki, amelyre véleménye szerint a gyár tudatosan kívánja ráirányítani a hazai és a nemzetközi közvélemény figyelmét. "A herendi gyárban nagyon jól tudják, hogy milyen jelentős mértékben képviselik a magyar identitást. Ezért is esett rá a választásunk " - hangsúlyozta Ponsolle des Portes.
A Comité Colbert adatai szerint a luxusipar a legfőbb európai exportőr a világban: a 25 vezető világmárkájából 18 európai, s nekik köszönhetően a luxuscikkek nemzetközi piacán az Európai Unió 68 százalékos részesedéssel bír. Ezért az Európai Bizottság számára készült hatpontos ajánlásban a négy nemzeti szövetség a stratégiai gazdasági szektornak számító luxusipar önálló kulturális és kreatív ágazatként való elismertetését kezdeményezi, s egyebek mellett az ahhoz kapcsolódó pénzügyi, illetve jogi szabályozások összehangolását javasolja.