

Ez a Superplexus. Egy 3D-s óriási gömblabirintus, amely a kézügyesség és a térbeli látás képességeit, határait egyaránt versenyre hívja, ahogy végigmanőverez az ember egy fémgolyóval az egész pályán. Mindehhez persze erősen próbára teszi a türelmet és az ember tanulhat belőle némi önfegyelmet is.A plexibömbbe zárt, kívülről (mindhárom tengelye mentén) forgatható és irányítható útvesztő beépített trükkök egész hálózatát tartalmazza, összetett hajtűkanyarokkal, spirálokkal, csigalépcsőkkel és örvényekkel együtt.
Alapos tervezést követően megalkotta a Superplexusok királyát. A 92 cm átmérőjű plexigömbben egy focipálya hosszát is felülmúló hosszúságú útvesztő tekereg.
Az acélgolyó végigvezetéséhez minimum 425-ször kell elforgatnunk a gömböt (síkot váltanunk).
A rengeteg fordulót, fejtörőt, korlát nélküli szakaszt, dugóhúzót, csigalépcsőt és döntött kanyart tartalmazó pálya finn rétegelt nyírfából készült kézzel több, mint nettó 400 munkaóra alatt (kb. 3 hónap). A pályán végigmenni, azt kirakni valószínűleg ennél sokkal tovább fog tartani. Az elkészült remekmű egyelőre készítőjén is kifog, a 3. ponton ő is csak hosszú küzdelmek árán tud átvergődni.
Forrás: www.turulmeme.com, www.habostorta.hu, www.pto.hu
Képek forrása: www.perplexus.co.uk
Memo