2019. 01. 06. - 08:00

Beszélhetünk a hűtőhöz - a 4 legújabb MI-trend 2019-ben

Beszélhetünk a hűtőhöz - a 4 legújabb MI-trend 2019-ben

A Siri és az Alexa asszisztens sokkal hasznosabb lesz a jövőben, mint eddig. De nemcsak ezek az újítások várhatók 2019-ben a mesterséges intelligencia trendek területén.

Az emberek olykor meglehetősen szkeptikusak azzal kapcsolatban, beengedjék-e otthonukba a mesterséges intelligenciát. Mi történik, ha a robotok átveszik az irányítást? Ha kémkednek utánunk? Ki hallgatja a beszélgetéseinket? Ilyen és hasonló kérdések merülnek fel bennük.
 
Ugyanezek a felhasználók azonban mégis egyre inkább megismerkednek az új technológiával személyes életterükben és a munkájuk során.
 
Mindez motiválja a mesterséges intelligenciába történő beruházásokat – áll a McKinsey & Company felmérésében.
 
Az Amazon hangasszisztens és az Apple Siri egyaránt hasznos kiegészítő lehet otthon
Az Amazon hangasszisztens és az Apple Siri egyaránt hasznos kiegészítő lehet otthon
 
Az MI-nek megvan a lehetősége arra, hogy teljes mértékben megváltoztassa a cégek üzlethez való viszonyulását és megoldásait. A technológiai fejlesztések miatt 2019-ben egyre több vállalat lesz képes elérni és alkalmazni az életünket megváltoztató technológiát. Ezen a téren az Amazon, a Google és a Microsoft máris vezet.
 
De melyek a 2019-es mesterséges intelligencia-trendek?
 
Lássuk az első kettőt a négyből.
 
1.Jóval fejlettebb MI asszisztensek
 
A felhasználók lényeges előnyt kovácsolhatnak abból, ha használják otthonukban a mesterséges intelligencia-asszisztenseket. Az Apple Siri, az Amazon Alexa asszisztense és egyéb eszközök sokat tesznek azért, hogy gyorsabban informálódjunk – például az időjárásról, vagy megkérhetjük őket arra, hogy lejátsszanak egy zenét, leoltsák a lámpákat a házban és így tovább.
 
Az Adobe Analytics szerint az okosbeszélők tulajdonosai legalább naponta alkalmazzák az eszközt, 44 százalékuk azonban napi többször is igénybe veszi.
 
Vagyis 2019-ben egyre több, fejlettebb MI-asszisztens érkezése várható az otthonokban, a munkahelyeken és az élet egyéb területein. Ugyanakkor a feladatai sokkal szélesebbkörűek lesznek.
 
Az MI asszisztens a jövőben még egyéniebb élményeket tud nyújtani, ahogyan egyre fejlődik és többféle hangot felismer. Fejlettsége eljuthat odáig, hogy rajta keresztül beszélni tudunk az autónkkal, a tévénkkel, a hűtőszekrényünkkel vagy akár a lámpákkal is.
 
2.Mesterséges intelligencia alapú munkaerő-szűrés
 
Az Indeed felmérése szerint a munkáltatók 42 százaléka aggódik amiatt, hogy nem fogja megtalálni a megfelelő tehetséget, akire szükség van a cégnél. Számos vállalatnál okoz gondot és stresszt azon munkavállalók meglelése, akik a leghatékonyabban tudnák betölteni a meghirdetett posztot.
 
A mesterséges intelligencia fejlődésével azonban ebben a folyamatban az MI erejét használó eszközök is segíthetnek.
 
Példának okáért ott van Mya, amely egy, munkaerő megszerzését segítő asszisztens chatbot. Képes kommunikálni Skype-on, e-mailen vagy szöveges üzeneten keresztül a jelöltekkel, előre felmérni képességeiket és megítélni, hogy kiket lehet továbbengedni a következő körbe.
 
Az MI-eszköz jelentős időt takarít meg a munkáltatóknak és nagyobb eséllyel találják meg a nekik leginkább megfelelő dolgozókat.
 
A cikket folytatjuk.
 
László Adrienn

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.