2019. 11. 13. - 10:10

Gyorsabb e-mail feldolgozást nyújt a mesterséges intelligencia

Gyorsabb e-mail feldolgozást nyújt a mesterséges intelligencia

Akinek van munkahelyi e-mail fiókja, szinte naponta szembesül azzal, mekkora mennyiségű levél érkezik abba. A mesterséges intelligencia segítségével ezek feldolgozásának hatékonysága javítható.

Aki használt már akárcsak Gmail fiókot is, pontosan tudja, mennyi levél áramlik abba nap mint nap.
 
Munkahelyi fiók esetén a levelek száma sokszoros lehet.
 
Szakemberek szerint a probléma könnyen orvosolhatóvá válik a közeljövőben, a Smart Compose segítségével. A mesterséges intelligenciát (MI) kihasználó, szó-előrejelző szolgáltatást a Gmail már 2018-ban megjelentette. Több milliárd adatpont felhasználásával – köztük talán a miénkkel is -, a Smart Compose célja a szavak előrejelzése gépelés közben, annak érdekében, hogy az e-maileket jóval gyorsabban megírhassuk.
 
Ennél a megoldásnál azonban volt némi zavaró tényező: az előrejelzés pontossága nem túl megfelelő. Felületessége miatt pedig ez nem teljesen az, amit a felhasználók elvárnak.
 
Csökkenthető lenne az e-mail túlterhelés mesterséges intelligencia segítségével?
Csökkenthető lenne az e-mail túlterhelés mesterséges intelligencia segítségével?
 
A Google szerint a Smart Compose célja az időmegtakarítás. A 2018-as blog poszt, amely bemutatta a kezdeményezést, kiemelte, mennyi időt vesz igénybe az e-mail írás, s mennyire előnyös dolog a folyamat meggyorsítása.
 
A mesterséges intelligencia szolgáltatás „megmenti az embereket attól, hogy heti szinten több mint 1 milliárd karaktert kelljen megírniuk.”
 
2019 júniusára ez a szám duplájára emelkedett, a „megtakarításokról” pedig megjelent hír a Twitteren, illetve a Google-vezető Sundar Pichai levelet küldött róla a részvényeseknek.
 
A Smart Compose kapcsán egyébként nemcsak a pontosság kérdéses – bár azt ígéri, megszabadítja az embereket az e-mailek feladásától, valójában ezek az e-mailek soha nem tűnnek el.
 
Az előrejelzések gyors biztosításával, valamint a billentyűleütések kiküszöbölésével a Smart Compose állítja: jelentős időveszteségtől kíméli meg a felhasználókat.
 
Az automatizálás alapvető jellege azonban az, hogy a sebesség növekedésével a munkaterhelés is növekszik.
 
Ha valamit a Smart Compose pontosan előrejelez, akkor azok nem a szavak, sokkal inkább a viselkedés. Nem csupán a folyamatos e-mailekre támaszkodás, hanem - mintha ez lehetséges lenne -  még magasabb társadalmi elvárások a gyors küldés és válasz iránt.
 
Kérdés tehát az automatizálás kapcsán, hogy vajon milyen magatartások és eredmények várhatók el?
 
A kanadai Carleton Egyetem kutatói beszámoltak arról, hogy a Kanadában élő dolgozók idejük egyharmadát azzal töltik, hogy e-maileket írnak vagy válaszolnak azokra. Ez a tevékenység meglehetősen nagy mennyiségű munkakimaradást, stresszt és forgalmat eredményez.
 
Vagyis, mi az, amit a szó-előrejelző mesterséges intelligencia megold az e-mail mennyiség növelésével? Ha a szóprediktív MI helyükön tartja az e-maileket, a dolgozó szeme is rossz irányba téved.
 
Ahelyett, hogy foglalkozna az e-mailekek miatt kialakult társadalmi nyomással, a Smart Compose inkább ír, minél gyorsabban, annál jobb.
 
Szakértők szerint nem ártana elgondolkodni a technológiai problémák vitathatatlanul irreleváns megoldásain, hiszen a gyorsabb e-mailezés valóban jó dolognak tűnik, de tagadhatatlanul elérheti azt is, hogy az igények még nagyobbá válnak.
 
László Adrienn

 

 

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.