2019. 12. 26. - 08:00

Műanyag hulladékokat alakítanak robotlényekké

Műanyag hulladékokat alakítanak robotlényekké

A robotika világa egyes művészeket is megihletett. A tajvani Shih Chieh Huang valószínűtlen tárgyakból készít alkotásokat – óceáni élőlényekre emlékeztető robotszobrai nagy sikert arattak.

Olykor egészen meglepő eredményt hozhat a robotika és a valószínűtlen tárgyak kombinációja.
 
Egy tajvani művész, Shih Chieh Huang nagy érdeklődést váltott ki azzal, hogy szemeteszsákok, műanyag palackok és a számítógép segítségével óceánban élő lényekre emlékeztető robotikus szobrokat alkotott.
 
A művész a mennyezetre függesztette fel műveit - motorizált kreációi felfújódnak, majd leereszkednek, miközben különféle fényt bocsátanak ki. Hatásuk egyszerre futurisztikus és őskori.
 
Shih Chieh Huang kiállításáta Feldman galériában nézhették meg az érdeklődők, melyre az alkotó
kinetikus ​szobrászati ​​installációt készített.
 
A műanyagból készült szobrok motorikus meghajtásúak
A műanyagból készült szobrok motorikus meghajtásúak
 
A művész Huang már fiatalabb korábban kifejlesztette a különböző, valószínűtlen anyagok rögzítését: kör alakú játékrendszereket hozott létre műanyag csövekből és hígított tintából, melyeken az emberek keresztülsétálhattak.
 
Az évek során azonban egyre különösebb alkotásokat hozott létre, a környezet iránti szeretete arra késztette, hogy háztartási tárgyak átalakításával és olyan eszközök megalkotásával foglalkozzon, melyek az emberi testrészek működésére emlékeztetnek.
 
2007-es kutatói ösztöndíjának elnyerését követően a tudomány és a biológia irányába fordult.
 
Megihlették a fénylő organizmusok az óceán mélyéről, s annak módja, ahogyan a fényt használják. Különféle anyagokat gyűjtött, s kitapasztalta, milyen jellegű kreációkat tud létrehozni.
 
Szobraival képes utánozni az óceáni lények mozgását.
 
„Messziről igencsak idegennek tűnnek, ám ha közelebbről nézünk, mind fekete szemeteszsákokból vagy tupperware tartályokból készültek magyarázta alkotásaival kapcsolatban Huang. – Szeretem megosztani az emberekkel, miként lehet mindennapi dolgokból varázslatos, csodás tárgyakat alkotni”.
 
Egy biztos: a művész első egyszemélyes kiállítása a galériát valóságos hallucinációs környezetté változtatta a fény, a hangok, elektronikus gépek egyvelegévé – a motorizált szobrok fénylenek, változtatják színüket – látszólag életre kelnek.
 
A művész nem titkolta el a „lények” működését. A számítógépes hűtőventilátorok mozgást generálnak, s látható a szobrok mozgását vezérlő megszakító is.
 
László Adrienn

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.