2009. 08. 23. - 22:53

Dráma a XIII. Kettesfogathajtó Világbajnokság maratoni futamán

A VB második versenyszáma, az izgalmakban bővelkedő maraton, több tízezres tömeg előtt zajlott a kecskeméti szabadidő központban. Első magyar hajtóként a csapattag Selyben Zsolt teljesítette a 8 akadályból álló pályát, meggyőző hajtással a 11. helyen végzett, ezzel összetettben a 12. Eredménye - mint később kiderült - a csapateredmény szempontjából is nagy jelentőséget nyert.
A csapat második tagjaként hajtó Lázár Vilmos a második akadályban a kocsi megbillenése következtében leesett a fogatról, a segédhajtó lélekjelenlétének volt köszönhető, hogy a lovak és a kocsi sértetlenül megúszta a balesetet. A hétszeres világbajnok hajtó válla azonban megsérült: ennek ellenére befejezte a pályát, de minden esélye elszállt arra, hogy az élmezőnyben maradjon.

Harmadik csapattagként Lázár Zoltán állt starthoz. A végletekig kiélezett versenyben minden magyar szurkoló egy emberként drukkolt a hajtónak. Nyolc akadályból négyben legjobb időt hajtott, így megmentette a csapatot, magát pedig az élre repítette összetettben, így a holnapi akadályhajtást az első helyről várhatja 135,16 hibaponttal, 0,56 hibaponttal a versenyszámot nyerő, maratonspecialistának tartott holland Harrie Verstappen előtt.

Az egyéni versenyzők kiválóan helyt álltak az osztrák Christian Iseli által épített igen technikás pályán. Csak a fiatal, VB újonc ifj. Juhász Lászlónak nem sikerült végigmenni. A 4. akadályban kénytelen volt feladni a versenyt, amikor a lova egy rosszul sikerült fordulóban megsérült:

Maraton Összetett

Varga Péter  12. 24.

Láng Zoltán 14. 26.

Galambos Nándor 15. 21.

Ling Attila 18. 15.

Farkas László 33. 28.

A díjhajtás győztese, Mike van Tergouw állta a szavát: biztonságos, nyugodt hajtással ment végig a maratonpályán, így összetettben visszacsúszott a 21. helyre. A holland taktika azonban egyenlőre bevált: továbbra is élen a holland csapat 272,41 hibaponttal, a magyarok őrzik második helyüket (276,56), harmadik helyen a német csapat áll (296,67).

Forrás: kecskemet2009.hu, kecskemetitv.hu

-kt-
Szóljon hozzá a fórumon!

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.