2015. 01. 25. - 08:00

Az emberi test mérlegei II.

Az emberi test mérlegei II.

Az emberi test mérlegrendszere igen érzékeny és könnyen kibillenthető egyensúlyi állapotából. Elég egy helyen elmozdulnia, és az összes többi mérleg szintén elmozdul az egyensúlyi állapotából.

Az egyensúlyi szervrendszerünk és az állkapcsunk kapcsolata (videó forrása: www.youtube.com)

 

A mérlegek kibillenése

Az emberi test mérlegrendszere egységként működik, így egy mérleg felborulása, az egész mérlegrendszer elmozdulását eredményezi. Az elmozdult mérlegek megtartása izomgörcsökkel történik, mely a szervezet védelmi mechanizmusa, hogy megvédje a szervezetet a roncsolás, károsodás ellen. Ennek következményeként rossz testtartások, izomgörcsök és fájdalmak alakulhatnak ki akár váratlan, akut jelleggel vagy krónikusan, folytonos problémát okozva.

 

 

A mérlegek kibillenése testtartási problémákhoz vezethet mely később fájdalomként jelentkezhet

 

A kibillent mérlegek következményei

Az emberi test akkor van egyensúlyban, ha a mérlegei egyensúlyban vannak. Ez az ideális állapot. Ha azonban egy mérleg kibillen, magával rántja a többi mérleget is és az egész mérlegrendszer elmozdul. Ennek következtében fordulhat elő a gerinc, a csípő és a végtagok nem egyenletes terhelése mely ízületi kopásokat és akár végtagrövidülést is eredményezhet a lábak esetében.

 

A 4. mérleg kibillenése

A negyedik mérleg felborulása kihatással van a többi mérlegre is az izmokon keresztül mely különböző tüneteket okozhat testünkben – például ízületi fájdalmakat, izomgörcsöket. Ennek a mérlegnek a kibillenése bekövetkezhet fogak elkopása, helytelen fogtömés, nem megfelelő fogszabályozás vagy foghiány esetén. A mérleg kiemelt fontosságát és a testi egyensúlyra való befolyását jelzi az idős, foghiányos vagy kivehető fogsorral rendelkezők egyének és a boxolók példája.

Boxolók esetében az állkapcsot ért ütés hatására elvesztik egyensúlyukat. Miért? Mert az állkapocs elmozdulása aszimmetrikus jeleket küld a vele közvetlen kapcsolatban álló egyensúlyi szerv felé, mely az egyensúly elvesztését eredményezi.

 

A boxolók állkapcsát érő ütéstől elvesztik egyensúlyukat

 

A kivehető fogsorral rendelkező idősebb korosztályra jellemző az esésekből eredő sérülések. Miért ilyen gyakori az időskori egyensúlyvesztés? Mivel a kor előrehaladtával elveszítjük fogaink nagy részét vagy egészét, ezért a 4. mérleg kibillenése a már említett testi egyensúly elvesztését vonja maga után. Az idősek esetében ez fokozottan jellemző, hiszen a nem megfelelően záródó – vagy nem is záródó – fogfelszíneken keresztül már nem tudnak egymásnak felszülni az ellentétes irányba ható izmok, mely az állkapocs ízület elmozdulását és egyben az egyensúlyi szervre való nyomás gyakorolását okozza. Ebből adódnak az egyensúlyi és hallási problémák ebben a korban.

 

Naturadent - esztétikai, szépség és lézerfogászat



Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.