2017. 03. 02. - 10:05

Mit mellőzzünk bölcsességfog-húzás után?

Mit mellőzzünk bölcsességfog-húzás után?

A számos esetben csak problémát okozó fog eltávolítása egyszerű és bonyolult is lehet. Annyi bizonyos, hogy amikor a bölcsességfogat kihúzzák, gondoskodásra szorul a seb helye és sokszor mi magunk is. Mire kell vigyázni a műveletet követően?

Amikor az orvos alapos vizsgálódás után úgy dönt, hogy a bölcsességfogat jobb eltávolítani a későbbi, komolyabb problémák megelőzése érdekében, a műveletre érdemes felkészülni és tisztában lenni azzal, hogy utána oda kell figyelnünk a gyógyulásra.

Előző cikkünkben az olyan, valószínű problémákról volt szó bölcsességfog-húzás után, mint például a vérzés, az arc megdagadása, valamint, hogy milyen gyógyszert érdemes szedni a fájdalomcsillapításra. 

Van azonban még egy-két dolog, amit észben kell tartanunk ilyenkor.

A bölcsességfog láthatóan rossz irányban nő - kihúzása után is oda kell figyelni a sebre

A bölcsességfog láthatóan rossz irányban nő - kihúzása után is oda kell figyelni a sebre

1.Élelmiszerek: az ételeket csak folyékony formában fogyaszthatjuk, amíg az érzéstelenítő hatása nem távozik. Ezután is együnk lágy állagú élelmiszereket pár napig. Kerüljük az alkoholt, amennyiben kábító fájdalomcsillapítót szedünk!

2.Fogmosás: folytassuk a fogmosást, de azokat a fogakat, melyek közvetlen szomszédságban vannak a bölcsességfog helyével, kerüljük ki az első 24 órában. A második napon csak óvatosan, gyengéden tisztogassuk őket. Szájöblítőket ne alkalmazzunk, mert irritálhatják a húzás helyét.

Mire figyeljünk 24 órával a bölcsességfoghúzás után?

1.Arcduzzadás: a műveletet követő 24 órában jéggel érdemes az arc duzzanatát kezelni, utána azonban meleggel. Fektessünk a megdagadt arcterületre kívülről meleg törölközőt, hagyjuk rajta 20 percig állni, majd 20 percet pihentessük. Ismételjünk, ha szükséges.

2.Öblítsük ki szánkat meleg, sós vízzel. Egy csésze meleg vízhez adjunk fél teáskanál sót, és öblögessünk vele étkezést követően, illetve lefekvés előtt. Ne használjunk kereskedelemben kapható szájöblítőt most sem!

3.Ha kaptunk varratokat a foghúzás után, és azok nem maguktól felszívódó típusúak, orvosunknak 1 héten belül el kell őket távolítania a szánkból. Érdemes egyébként tudnunk, hogy milyennel dolgozott a fogász.

4.Figyeljük az ún. „száraz tok” jeleit. Kezelést igényel a fogorvos részéről, amennyiben fennáll az állapot.

5.Bölcsességfog kihúzása esetén a teljes gyógyulás pár héten vagy hónapon belül következik be, Leggyakrabban 2 hét alatt, legalábbis ennyi időre biztosan szükség van, hogy már komfortosabbnak érezzük a szánk belsejét.

Speciális esetben fogorvosunk meg tudja mondani, pontosan mit várhatunk.

Kapcsolódó cikk:

Hogyan gyógyulunk bölcsességfog-húzás után?

Bölcsességfog: mi történik a foghúzás alatt?

B.A.

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.