2011. 03. 01. - 06:00

A cyber szerelem

A cyber szerelem
Aki manapság használja az internetet az tudja, hogy egy olyan mozgalmas, változó, nyüzsgő cybertérbe kerül, ahol nem kell, és nem is tudja magányosnak érezni magát. Aki kapcsolatra vágyik, rengeteg lehetőség közül választhat: chatszobák, fórumok, üzenőtáblák, virtuális találkahelyek tömege, a bőség zavara…  Azonban érdemes nagyon óvatosnak, körültekintőnek lenni. Az internetes társkeresésnek ugyan sok előnye van, de vannak csapdái, buktatói is.
A cyber szerelemA cyber-románcok egyik összetevője nyilván a helyzet különlegessége, az egzotikum. A számítógép használata közben lehetőségünk van arra, hogy új módon kerüljünk valakivel intim kapcsolatba, ez önmagában is bizsergető, izgalmas dolog. Különlegesnek érezzük magunkat és főleg az ismeretlen másikat, s ettől még vonzóbb a kapcsolat lehetősége. A virtuális kedvesünk belép a lakásunkba vagy az irodánkba anélkül, hogy fizikailag jelen lenne, ami különleges vonzerővel ruházza föl a viszonyt és a másik
személyt. Persze nincs általános képlet, mint minden emberi kapcsolat, ennek minősége is a szereplőktől függ, amit a közeg csak árnyal. Sokan a virtuális kalandban is pontosan úgy viselkednek, mint egy szemtől-szembe kapcsolatban, nekik a számítógép csak az első kontaktus megteremtéséhez kell, a későbbiekben ennek már nincs semmi jelentősége, és a dolog megy tovább a maga valóságos útján. Mások azt keresik a cyber-románcban, ami a valóságos kapcsolataikból hiányzik. És végül vannak olyanok, akik nem tudnak,
nem mernek, nem akarnak valóságos intim kapcsolatot kialakítani, számukra az internet valami helyett, valaminek a pótlékaként létezik.
A cybertérben, az internetes kommunikáció igen gyorsan intimmé válhat, és nagyon hamar el lehet jutni arra a pontra, hogy az ember olyan dolgokat ír le a másiknak, amiket soha nem mondana el amúgy, egy „valós” kapcsolat ennyire korai szakaszában. Könnyen kiadhatja magát az, aki úgy érzi, hogy itt valami elindult, és egy intim kapcsolat van kialakulóban. Pedig nem tudhatja igazából, ki is ül a másik monitor előtt…
Képzeletben, ehhez a szimpatikus egyéniséghez egy olyan arc, és test kerül társításra, ami biztos, hogy nem fedi a tényleges valóságot. Utána már nagyon könnyű ehhez a „nemvalós” egyéniséghez vonzódni, kötődni. Így könnyen létre jöhet egy cyber szerelem.A cyber szerelem
Ha azt mondjuk, hogy a plátói szerelem a romantikus-szexuális kapcsolattal összehasonlítva leginkább a barátság eredeti mély jelentésével egyezik, akkor azt mondom, hogy elképzelhető ennek a régi fogalomnak az újjáéledése. Szerintem annyiban plátóiak ezeknek az internetes kapcsolatoknak legalábbis egy része, amennyiben két lélek, két személyiség, két szellem kerül egymással kapcsolatba. Amennyiben a fizikai, testi mivoltában a háttérben marad mindkét fél. Ha ezt értjük plátói szerelem alatt, akkor valóban beszélhetünk arról, hogy az internet felélesztett valamit, amit már elavultnak éreztünk.
Az internetes szerelem csúcsa lehet, a cyberszex. Egy ilyen virtuális „kapcsolat” nem lehet egyenrangú egy valóságossal, hiszen mindenféle érzékelés területén sokkal szegényesebb. Viszont kétségtelen jó fantázia, és beleélő képesség kell hozzá. Vitathatatlan előnye az, hogy a szexuális úton terjedő betegségek kockázatát teljes mértékben kiküszöböli.
Forrás: www.freeweb.hu, www.hotdog.hu

Memo

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.