2018. 06. 05. - 10:05

Ínybetegség – Milyen tévhitekkel élünk? – 2.rész

Ínybetegség – Milyen tévhitekkel élünk? – 2.rész

Még aki gondosan ápolja is a fogait, hajlamos téves információkkal élni a fogbetegségekkel kapcsolatban. Ezek pedig sajnos sokszor tartják vissza az embert attól, hogy időben fogászhoz menjen. Milyen téves elképzelések jellemzőek?

Aki tévhitekkel él, sajnos hajlamos elhanyagolni fogbetegségét, mert nem sejti, hogy bizonyos problémának súlyos szövődményei is lehetnek, vagy hogy milyen jelenség mit jelezhet.
 
Cikkünk első felében az ínybetegségekkel kapcsolatos első három legjellemzőbb tévhitről esett szó. Lássuk azonban a többit is.
 
Az ínyvérzés nem mindig jár együtt a terhességgel
Az ínyvérzés nem mindig jár együtt a terhességgel
 
1."A vérző íny terhesség alatt normális"
 
Igaz, hogy a nők egy részénél a várandósság alatt kialakul az ún. terhességi gingivitis, nem valós állítás, hogy ez mindenkinél jelentkezik. Az állapotot meg lehet előzni azzal, ha extra odafigyeléssel gondozzuk a fogainkat és fogselymet is használunk. Fogorvosunk javasolhat gyakoribb tisztítást is, hogy elébe menjen a problémának.
 
2."A rossz lehelet az ínybetegség jele lehet"
 
A tartós, kellemetlen lehelet vagy rossz szájíz az ínybetegség, de egyéb száj betegségek jelenlétét is mutathatja. Vagyis, nagyon fontos kideríteni, hogy mi okozza az alap problémát: irány a fogorvos. Amennyiben valakinél folyamatosan fennáll a rossz lehelet, mindenképp keressen fel fogorvost – a rendszeres fogászati ellenőrzés egyébként sem árt, mert így bármilyen probléma hamar kiderülhet.
 
A kellemetlen szájszag ugyanis egyéb egészségügyi rendellenesség jele is lehet – ha a fogász úgy találja, hogy a fogainkkal minden rendben van, egy mögöttes probléma állhat a háttérben.
 
A cukorbetegeknek különösen oda kell figyelniük az ínybetegség jeleire
A cukorbetegeknek különösen oda kell figyelniük az ínybetegség jeleire
 
3."Diabátesszel nehezen kerülhető el az ínybetegség"
 
A diabétesz olyan krónikus betegség, amely a szervezet cukor feldolgozására való képességét érinti. Az eredményképpen kialakuló magas vércukorszint a szem, az idegek, a vesék, a szív és a test egyéb részei esetében is okoz problémákat. A cukorbetegség egyúttal csökkenti a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet, s lassítja a gyógyulási folyamatokat.
 
Amennyiben diabétesszel küzdünk, nagyobb veszélyben vagyunk a szájproblémák szempontjából – beleértve az ínybetegséget is. Vagyis aki cukorbeteg, annak különösen fontos gyakran ellenőriztetnie fogait az orvosnál.
 
Kapcsolódó cikk:
 
 
 
B.A.

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.