2011. 08. 12. - 06:00

Tippek a narancsbőr kezelésére

Tippek a narancsbőr kezelésére
A nők hajlamosabbak a narancsbőrösödésre, mivel párhuzamos rostozatból álló, lazább - a terhesség miatt fokozott tágulóképességgel rendelkező - kötőszövettel rendelkeznek. Nőknél a zsírszövetek közvetlenül a bőr alatt találhatók, laza kötőszövetbe ágyazva nagy tágulási lehetőséggel. A férfiak zsírszövetei vékonyabbak és mélyebben helyezkednek el, kötöszöveti rostjaik erősebbek és hálósan keresztezik egymást.
Tippek a narancsbőr kezeléséreA nők hajlamosabbak a narancsbőrösödésre, mivel párhuzamos rostozatból álló, lazább - a terhesség miatt fokozott tágulóképességgel rendelkező - kötőszövettel rendelkeznek. Nőknél a zsírszövetek közvetlenül a bőr alatt találhatók, laza kötőszövetbe ágyazva nagy tágulási lehetőséggel. A férfiak zsírszövetei vékonyabbak és mélyebben helyezkednek el, kötöszöveti rostjaik erősebbek és hálósan keresztezik egymást.
Mi okozza?
•    Az ér- és a keringési rendszer zavara: a sejtek tápanyagellátása, valamint a keletkező anyagcseretermékek elszállítása nem megfelelő. A rosszul ellátott sejtek, melyek úszkálnak a "méreganyagokban", könnyebben károsodnak és gyorsabban öregednek!
•    Örökletes tényezők: hormonok. A nőisen telt nőknél gyakrabban fordul elő, ugyanis az ösztrogén lazábbá teszi a kötőszövetet. Férfiak esetében a tesztoszteron hiánya okozhat narancsbőrt. De ide sorolható még az öröklött kötőszöveti gyengeség is, ez esetben figyelmeztető jel, ha fiatalon pattanásos volt, viszeresednek a lábai vagy hajlamos az érmegpattanásra.
•    Életmód - helytelen táplálkozás: a kalóriadús, és zsíros ételek, alkohol, dohányzás, renyhe bélműködés, elhízás, anyagcserezavar mind hozzájárul a cellulit kialakulásához.
•    Vitaminhiány: elősegíti a kötöszövet rugalmatlanná válását.
•    Gyógyszerek- fogamzásgátló tabletták, egyéb hormonok is ronthatják a kötőszövet állapotát.
•    A szervezet "elsalakosodása": azok a szervezet számára fölösleges anyagcseretermékek, melyektől a normális kiválasztás útján nem tud megszabadulni, a zsírszövetekben raktározódnak el. Ha nincs rendben az emésztés, pl. nagyon renyhe, akkor ezzel az önmérgeződést segíthetjük elő. A belekben sokáig pangó bélsárból sok káros anyag szívódik vissza fölöslegesen.
•    A jojó diéta káros hatása: a kötőszövet képtelen követni a gyors változásokat, ezzel csak tovább gyengül!
•    A rendszeres mozgás hiánya!
Tippek a narancsbőr kezelésére:
•    Tisztítsuk meg a szervezetünket az elraktározott káros anyagcseretermékektől. Ennek leghatékonyabb módja a böjt (lásd erről szóló korábbi írásomat). Teljesen egészséges ember se végezzen 3 napnál hosszabb böjtöt orvosi felügyelet nélkül! Heti egy napi böjtöt, 3-4 liter megfelelő folyadék fogyasztásával bárki végezhet. Ásványvizeket, zöldség-, gyümölcsleveket és a tisztulást elősegítő gyógyteákat fogyaszthatunk: pl. csalán, zsurló, gyermekláncfűből készült teák.
•    Fontos, hogy az emésztést és a székrekedéses panaszokat rendezni kell. Ehhez a napi gyümölcs- és zöldségfogyasztás nélkülözhetetlen. A reggeliben szerepeljen rostdús, cukormentes műzli. Segíthet az aszalt szilva vagy a lenmagpehely fogyasztása is.Tippek a narancsbőr kezelésére
•    Fontos lenne a rendszeres mozgás, sport napirendbe iktatása. Az izmok mozgásukkal természetes módon javítják a renyhe keringést és hozzájárulnak a zsírbontáshoz is. Legoptimálisabb az alacsony intenzitású mozgás - pl. 45-60 perces intenzív gyaloglás, kerékpározás.
•    Egyszerű módszer a hideg-meleg váltakozásának hatása: ennek lényege, hogy az anyagcsere a bőrben és az izomzatban hőmérséklet függő. Már 1 fok hőmérséklet emelkedéssel 13%-os élénkülést érhetünk el. Nagyobb hőmérsékletváltozással, pl. 10 fokos emelkedéssel már az oxigénfelhasználást is 2-3-szorosára növelhetjük. A hő hatására kitágulnak az erek, a véráramlás fokozódik - ezzel fokozódik a sejtek tápanyagellátása és javul a káros anyagcseretermékek elszállítása is. Az anyagcsere folyamatok katalizátorai az enzimek is hatékonyabban működnek magasabb hőmérsékleten. A tág pórusokon keresztül a bőr természetes zsíranyaga, a faggyú is könnyebben távozik, természetes módon puhítva, ápolva a bőrt. Ezt a hatást egy jó forró zuhannyal is elérhetjük. Fontos, hogy a forró fürdő végén, a végtagok felől indulva, a szív felé haladva pár percig hideg vízzel hűtsük a bőrt. Ezzel a váltakozó hőhatással egyrészt eddzük az ereket, másrészt pedig a bőrbe jutott hatóanyagokat bezárhatjuk a bőrbe.

Memo

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.