2009. 10. 23. - 17:57

Gary Moore, a gitárvirtuóz novemberben ismét Magyarországon!

Gary Moore, a gitárvirtuóz novemberben ismét Magyarországon!
A koncert 2009. november 13-án, pénteki napon lesz a SYMA csarnokban.  Gary Moore elő zenekara az ír - Jamie Winchester lesz, aki zenekarával legújabb albumuk - „The Cracks are Showing" - dalaival szórakoztatja majd a nagyérdeműt.

Gary MooreAz 57 éves Gary Moore, (teljes nevén: Robert William Gary Moore) a nagyszerű gitárvirtuóz-énekes már járt nálunk. 2008. június 14-én a kilencedik alkalommal megrendezett „Harley-Davidson Fesztiválon" lépett fel Alsóörsön.

Most, egy év után ismét tiszteletét teszi a magyar nagyérdemű előtt. November 13-án a budapesti SYMA csarnok színpadán lép fel a gitáristen. Legismertebb számának egyike - egy Cozy Powell feldolgozás, ami általa lett igazán ismert - a „The Loner" (Magányos) című instrumentális dal.

Sikere a hatvanas évek végétől napjainkig tart. Moore-nak több együttese, zenekara is volt. A Skid Row, a Thin Lizzy, és a Colosseum II mellett a saját (szóló)pályafutását is egyengette. Első igazi nagy sikerét a „Parisienne Walkways" című dalával érte el, és ez a dal azok a közé a slágerei közé tartozik, melyek kihagyhatatlanok egy-egy Gary Moore koncerten - ilyen például a „The Loner" dala is.

Az énekes-gitárművész aktív pályafutása alatt eddig összesen 26 albuma - Gary Moorelegutóbb a „Bad For You Baby" címmel jelent meg. A szólókarrierje előtt a „Skid Row"-val kettő, a „Colosseum II"-vel öt, a „Thin Lizzy"-vel pedig hét albumot adtak ki. A nyolcvanas évek egyik legnagyobb rock gitárosként tartották számon, s gyártotta slágereit blues-rock stílusban. A „Still Got The Blues"-al óriási sikert aratott mind a rajongói, mind a rádió állomások között.

A művész társaságát rengeteg - különböző stílust képviselő - híres zenész is kereste - tehetségének senki nem tudott nemet mondani. A hírességek közé tartozott például a színes bőrű énekes, B.B King, vagy a rockzene legnagyobb hatású és legsikeresebb zenekarának egyik tagja, George Harrison is. Többek között a „sötétség hercege" azaz Ozzy Osbourne, de a zenés színház nagysikerű angol zeneszerzőjére, Andrew Lloyd Webber-re is nagy hatással volt.

A koncert tehát 2009. november 13-án, pénteki napon lesz a SYMA csarnokban. Kapunyitás 18 órákor, a koncert pedig 20 órától kezdődik. Gary Moore elő zenekara az ír származású, de hazai berkekben játszó gitáros (emellett énekes, zeneszerző, és dalszövegíró) Jamie Winchester nevű fiatalember lesz, aki legújabb albumuk - „The Cracks are Showing" - dalaival szórakoztatja majd a közönséget.

 

 

GG

 

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.