2017. 03. 07. - 12:40

„Már bánom!” - Tetoválások plasztikai eltávolítása

„Már bánom!” - Tetoválások plasztikai eltávolítása

Noha manapság az emberek jó része visel a bőrén tetoválást, akad bőven olyan, aki szeretne megválni tőle, mert már nem tetszik neki, amit egykor magára varratott. Napjainkban erre van plasztikai megoldás.

A tetoválás életünk egy szakaszában nagyon mutatós lehet, szívesen nézegetjük, tetszik és büszkén is hordjuk. Ám sokakkal előfordul, hogy egy idő után mégsem viselik már jó szívvel a testdíszt, szeretnének megválni tőle.

Napjainkban erre a plasztikai sebészet biztosít lehetőséget. Lézerkészülékkel távolítják el a már nem aktuális vagy zavaró feliratokat, motívumokat a páciens bőréről.

A tetoválást sokan megbánják egy idő után

A tetoválást sokan megbánják egy idő után

A kezelés alapja az, hogy a lézerfény nagy energiával bíró fénysugár, s ez átjut a bőrön.

Magasabb energiatartományban, ún. Q-switch üzemmódban használják a Q-5 YAG lézer készüléket, mely a tetoválásokat hegmentesen eltávolítja. Mivel igen nagy energiát bocsát ki, ezért óvatosan kell vele bánni – csupán olyan erősséggel lehet adagolni a kezelés során, hogy a bőr a festékmolekulák körül ne melegedjen túlságosan fel.

Fontos tudni, hogy nem egyformán hat a festékekre a lézer energiája.

Más a hatása a különféle színekre. Az ún. anilin festékekre például úgy hat, hogy színtelenné változtatja őket a kettős kötések megbontásával. A hosszabb molekulájú festékeket a fénysugár feldarabolja, ezzel elérhetővé válnak a fehérvérsejtek számára – végül a sejtek gondoskodnak a festékmaradványok szervezetből való kitakarításáról.

Milyen gyakran kell kezeltetni a tetoválást?

Hogy milyen sűrűn kell menni a plasztikai sebészhez, míg teljesen eltűnik a megbánt tetoválás, az függ a festék típusától, amellyel készült. Az is sokat számít, milyen mennyiségben alkalmazták a festéket, s hány réteget helyezett egymásra a tetoválómester a mű készítésekor.

Tény azonban, hogy a leghatékonyabban a plasztikai lézeres kezeléssel oldható meg a tetoválások festékeinek eltávolítása – s ezek közül is a Q-5 YAG Lézer hatását tartják a legjobbnak.

Plasztikai sebészeten, lézerfénnyel el lehet távolítani a tetoválást

Plasztikai sebészeten, lézerfénnyel el lehet távolítani a tetoválást

Érdemes tudni, hogy akkor a leghatásosabb a tetoválás megszüntetése, ha a festék felületes rétegben van a bőrben és sötét. Emellett a világos bőr kezelhető a leginkább hatékonyan.

Vagyis, ha valaki tetoválás-eltávolításra készül, fontos, hogy ne napbarnított bőrrel vágjon neki a dolognak. Akinek sötétebb a bőre, annál csak kisebb energiát lehet alkalmazni, ugyanis a lézer energiájának egy része a bőrt is felmelegíti.

Cikkünk folytatásában arról lesz szó, hogyan készítsük elő a kezelendő területet.

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.