2016. 08. 07. - 14:02

Higiéniával a fertőzések ellen

Higiéniával a fertőzések ellen

Az őszi és téli időszakban vagyunk leginkább kitéve a különböző fertőző betegségeknek, de a megelőzésben a higiénia nagy segítségünkre lehet.

A higiénia a mindennapjaink egyik alappillére kell legyen, ám a megfázásos téli időszakban még nagyobb hangsúlyt kell fektetni rá. Már az egészen kisgyermek korban megtanítjuk a gyermekeinknek, hogy WC használat után mossanak kezet. Sajnos mire felnőnek valamilyen okból sokan úgy gondolják, erre már nincs szükség és ezzel nem csak saját magukat, de a környezetüket is veszélyek teszik ki.

Fontos a gyarkori és alapos kézmosás

Fontos a gyarkori és alapos kézmosás

 

Nagyon fontos, hogy az influenza szezon közeledtével még nagyobb hangsúlyt helyezzünk az alapos és gyakori kézmosásra. Étkezések előtt, mosdó használat után, tömegközlekedési járművek használata után mindig kezet kell mosni. Fontos a meleg víz és az alapos szappan használat, sőt a kézmosás utáni alapos kéztörlés is elengedhetetlen.

A közösségi helyeken használjuk az eldobható kéztörlőket, az otthonunkban pedig javasolt, hogy minden családtagnap legyen saját töröközője a kéztörlésekhez is. Akadnak olyan helyzetek, amikor nem tudunk azonnal kezet mosni, mint például a tömegközlekedési eszközök használata után, ilyenkor javasolt a kézfertőtlenítő gélek használata.

Ezeknek az antibakteriális öblítést nem igénylő kézfertőtlenítőknek, baktérium, gomba és vírusölő hatásuk van, amelyek nagyban segítenek a fertőzések megelőzésében. Ebben az időszakban javasolt az otthonunkban használatos törölközők heti rendszerességgel történő 90 fokos mosása is. Fontos az egyes közösségekben, például a munkahelyeken a közös használati tárgyak rendszeres fertőtlenítése, ezzel csökkenthetjük az egymás megfertőzésének az esélyeit.

Tüsszentés és köhögés előtt tegyük a szánk elé a kezünket!

Tüsszentés és köhögés előtt tegyük a szánk elé a kezünket!

Tüsszentés és köhögés esetén feltétlenül tartsuk a szánk elé a kezünket és a használt papír zsebkendőt azonnal dobjuk ki. Sokan nem is gondolnák, hogy mennyire egészségtelen és veszélyes másodjára is használni azt a papír zsebkendőt, amibe egyszer már belefújtuk az ujjunkat. Baktériumok millióit juttathatjuk vissza a szervezetünkbe, amelyekkel újabb fertőzéseket érhetünk el. Kis odafigyeléssel minimálisra csökkenthetjük a fertőzések veszélyeit és ha mégis megbetegszünk a higiéniai alapelvek betartásával megvédjük környezetünket a fertőzés terjedésétől is. 

-BT-

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.