7 ok, amiért a sminket le kell szedni alvás előtt!

Gyakran lusták vagyunk ahhoz, hogy késő este lemossuk a festéket arcunkról, különösen egy buliból hazatérve. Ám a smink eltávolítása több okból is fontos. Bőrünk hálás lesz érte!
Előfordul, hogy csak elfelejtjük, máskor azonban egyszerűen nincs energiánk lemosni a sminket, amikor hazaértünk.
Pedig a smink eltávolítása számos okból lényeges. Vigyáznunk kell a bőrünkre!
Lássuk, miért.
1.A kémiai anyagok rossz hatással vannak ránk.
Teljesen mindegy, milyen típusú smink van rajtunk, mindegyikben vannak összetevők, melyek árthatnak a bőrünknek. Ha hosszabb ideig rajta állnak, behatolnak a bőrbe és hosszútávú károsodást okozhatnak. Öregítik a bőrt és ráncosítják, a szempillák pedig törékenyebbé válnak. A festék gátolja a természetes faggyúváladékok kiválasztódását és ez pattanásokat válthat ki. Ráadásul a bőr megújulása is akadályoztatva lesz.
A smink nagyon szép, de nem éjszakára való
2.Pattanások alakulhatnak ki.
A bőrön nagyszámban találhatók pórusok, s ha éjjelre magunkon hagyjuk a sminket, a pórusokat eltömíthetjük. Ezek felelősek a faggyútermelődésért és a bőr nedvességéért, sőt az elhalt hámsejtek és szennyeződések eltávolításáért is.
3.Szem-irritáció és fertőzés jelentkezhet.
A szemek körül is nagyon fontos eltávolítani a sminket. Ennek hiányában ugyanis a szem irritációja, allergiás reakciók jelentkezhetnek, valamint fertőzések, melyek miatt a szempillák eltörhetnek és kihullhatnak.
4.Gyorsan öregedhet a bőr.
A smink bőrön hagyása miatt a bőr éjszakai megújulási folyamata lelassulhat. Nem tud lélegezni, a természetes önjavító mechanizmus zavart szenved. Ráadásul a szennyeződések, melyek a bőrre kerültek napközben, oxidatív stresszt váltanak ki, s a szabad gyökök megtámadják a bőrünket. Csökken a kollagén termelődése s ez korai öregedést eredményez.
A legtökéletesebb sminket is le kell szedni éjjelre - kerüljük a bőrproblémákat!
5.A bőr kiszárad.
A smink blokkolja a pórusokat és lassítja a faggyú termelődését, s ez száraz bőrhöz vezet, mely a megjelenésre nincs túl jó hatással. A szárazság a bőr önjavító képességét is lassítja.
6.Bőrirritáció alakulhat ki.
Minél érzékenyebb a bőrünk, annál nagyobb az esélye, hogy irritálni fogja a fennmaradt smink. Akár vörös foltok is kialakulhatnak. Allergiás reakciókra szintén számíthatunk – s ha a környezeti szennyező anyagok is megtapadnak a bőrön, az irritáló anyagok jelenléte csak nő.
7.Nagyobb és piszkosabb pórusokkal számolhatunk.
A pórusok smink eltávolítása híján eltömődnek piszokkal és megmaradt sminkkel. Hatására a pórusok nagyobbá válnak, a bőr pedig elveszíti rugalmasságát – nem lesz képes kollagént termelni és megjavítani önmagát.
Idővel pedig a pórusok nagyobbak és látványosabbak lesznek.
B.A.