2010. 06. 05. - 06:00
A kutyák értenek minket!

A kutya kelet-ázsiai eredetére vall a DNS-vizsgálatok tanúsága szerint, hogy ott a legnagyobb a genetikai változatosság. Ray Copinger professzor szerint a szürke farkasok kezdeményezték a társas viszonyt az emberrel, mintegy önmagukat háziasították, az ember tábortüze körül ólálkodva, hogy elcsenjék az ételmaradványokat.

űA közös ősből alakban, méretben és képességekben eltérő fajták sokasága alakult ki, ami az ember tudatos beavatkozásának

A kutató különféle módon jelezte a kísérletbe vont állatoknak, kutyáknak, kutyakölyköknek, farkasoknak és csimpánzoknak, hogy az előtte levő két tartály közül melyikben van élelem. Rámutatott, rámeredt a tartályra, dobolt rajta, de nem egyformán "értették el a célzást".

A kutya, az emberhez hasonlóan a tekintetével is beszél. A farkas, és a legtöbb főemlős rejteni próbálja, hogy éppen hová néz, hiszen akkor a kiszemelt zsákmányra könnyebben lecsaphatnának a falkatársak, ezért szembogara fehér helyett szürkébe vész. A kutya azonban már – alkalmazkodva az emberhez – szemfehérjével születik, hogy könnyebben kinézhesse szájunkból a falatot.
Forrás: www.index.hu, www.rtlhirek.hu
Memo