Láthatatlan, mesterséges intelligencia alapú billentyűzetet alkotott a Samsung

A SelfieType nevű eszköz a mesterséges intelligenciát és a telefon előlapi kameráját használja fel arra, hogy nyomon kövesse a felhasználó kezét, miközben egy láthatatlan billentyűzeten gépel. Lényegében olyan ez, mintha valaki léggitározna, csak itt a húrok helyett billentyűket kell elképzelni.
A Samsung C-Lab programjának keretében készülő SelfieType jelenleg még fejlesztési és tesztelési fázisban tart, de az eddigi eredmények igen ígéretesek. A Las Vegas-i CES 2020 (Consumer Electronics Show) keretében a látogatóknak lehetősége lesz testközelből is megvizsgálni ezt a nem hétköznapi újítást - ami egyébként csak egy azon innovációk közül, amik a C-Lab berkein belül készültek és készülnek.
A mesterséges intelligenciával láthatatlan billentyűzeten lehet gépelni
Virtuális, lézerrel az asztalra vetített billentyűzetek már eddig is léteztek, de a tapasztalatok alapján ezek lassúak és pontatlanok, arról nem is beszélve, hogy a lézerprojektort mindig magánál kell tartania a felhasználónak. Akkor pedig már egyszerűbb, ha egy hagyományos Bluetooth-billentyűzetre esik a választás, ami megbízható, pontos és gyors is.De a SelfieType más, hiszen a működés elve teljesen eltér a lézeres megoldástól. Itt ugyanis a telefon kameráját kell használni a gépeléshez, ami már rögtön ki is küszöböli azt a problémát, hogy egy plusz eszközt kell hordozgatni.
A gépi látás az ujjak egyéni mozgását követik le, a mesterséges intelligencia pedig valóban a felhasználó egyéni adottságaihoz (kézfej hossza, ujjak nagysága stb.) alkalmazkodva igyekszik minél jobb és gyorsabb munkát végezni a gépelés elősegítésére. Fizikai visszajelzés nélkül ez elég kemény feladat, de ha az MI beválik, akkor egy valóban futurisztikus megoldással lesz gazdagabb az emberiség.
- Varga Viktor -