2018. 11. 15. - 06:56

5 módszer, amellyel a cégek a mesterséges intelligencia nyertesei lehetnek - 1.rész

5 módszer, amellyel a cégek a mesterséges intelligencia nyertesei lehetnek - 1.rész

A mesterséges intelligencia már itt van – hatása pedig óriási lesz a cégekre és vállalkozásokra. Azon vállalatok, amelyek felkészültek használatára, profitálnak is fognak ebből. Minden cégnek át kell gondolnia, milyen mértékben készül fel, hogy lépést tartson az MI nyújtotta fejlődéssel, vagy nyertese legyen a mesterséges intelligencia jövőjének.

Az Adobe cég felmérése szerint a digitálisan érett vállalatoknak – vagyis a fejlett digitális gyakorlatokkal rendelkezőknek - 47 százaléka jól definiált stratégiával bír a mesterséges intelligencia alkalmazásához. A digitálisan „kevésbé érett” vállalatoknál ez a szám 27 százalék.
Íme 5 üzleti módszer, mellyel a vállalatok felkészülhetnek arra, hogy nyertes helyzetbe kerüljenek a mesterséges intelligencia térhódítása kapcsán.
 
1.Meg kell érteni, mi is az MI
 
A legsikeresebb módszer filozófiai szemszögből gondolni a mesterséges intelligenciára, mely megváltoztatja kapcsolatunkat az adatokkal és azok feldolgozásával, valamint eszközt biztosít ahhoz, hogy jobban végezzük a dolgokat. Minél inkább a modern viselkedés és a modern elvárások keretén belül tekintünk rá, annál jobb. Ez segít kitalálni: az MI különféle típusai miként vértezhetnek fel bennünket abban, hogy a vevői várakozásokat meghaladva teljesítsünk a jövőben.

A cégeknek fel kell készülniük a mesterséges intelligencia hozta változásokra

A cégeknek fel kell készülniük a mesterséges intelligencia hozta változásokra

2.Új struktúrát kell építeni a problémák köré
 
Ahogy az MI megjelenik, tisztában kell lennünk azzal, hogyan alkalmazzuk, illetve tudatában kell lenni annak kétértelműségével. Kérdés, hogy hozzáadjuk-e a meglévő folyamatokhoz, vagy újraépítünk mindent a mesterséges intelligencia köré? A legegyszerűbb és gyakran a leghatékonyabb módszer az, hogy körbejárjuk a problémát és felfedezzük a leggyengébb pontjait. Így meg tudjuk állapítani, milyen szerepe lesz ennek a technológiának cégünk forgatókönyvében és eköré rendezhetjük az alkalmazását.
 
A másik megközelítés az, hogy az MI által teremtett lehetőségek körül ötletelünk. Kerülni kell ugyanakkor azt, hogy rendkívül specifikus tanácsot adjunk nagyon általános problémákra.
 
Hajlamosak vagyunk olyan kérdéseket feltenni, mint például „Mi jár az ügyfeleink fejében ezekben a napokban?” vagy „milyennek kéne lennie egy banknak?”, amikor valójában minden cég típusnak más és már különböző problémája van. Nagyon eltérő a kockázattal kapcsolatos attitűdjük is, ahogyan a változtatásra való hajlandóságuk is. Tehát minden egyes problémát és lehetőséget nagyon konkrét módon kell megközelíteni, amely egy adott személyre nézve abban az adott időben érvényes.
 
3.Figyelni kell az emberek szerepének megváltozására
 
A mesterséges intelligencia elkerülhetetlenül felmagasztal bizonyos szerepeket, másokét pedig elavulttá teszi.
 
A PwC új felmérése azt jósolja, hogy az MI és az automatizálás akár a munkahelyek 38 százalékát is felcserélheti. A félelem és a vészharangok megkongatása helyett azonban alkalmazkodnunk kell a változáshoz, a munkaerő oktatásával és felkészítésével. Az MI egy katalizátor átalakuláshoz, és elengedhetetlen, hogy mindannyiunk készüljön egy jövőre, melyben az, amit végzünk és ahogy tesszük azt, elkerülhetetlenül megváltozik.

A jövőben nagyobb szerepet kapnak majd az emberi kreatív feladatok

A jövőben nagyobb szerepet kapnak majd az emberi kreatív feladatok

Meg kell kérdőjeleznünk azt is: vajon az, amit ma hagyományosan tanulnak a gyermekek, felkészíti-e őket a jövőre? Hogyan tudjuk felruházni őket olyan tudással, hogyan készíthetjük fel őket egy új valóságra, amelyet alig értünk?
 
Ki lehet mondani, hogy az MI és az automatizálás fokozott termelékenysége és hatékonysága lehetővé teszi a munkavállalók számára, hogy a munka leginkább emberi - élvezetes és ösztönzőbb - részeire koncentráljanak.
 
Olyan, egészen más környezetbe kerülünk, ahol a gondolkodást és a jelentést kiszervezik egy számítógépre. Tehát meg kell fontolnunk, hogyan változtassunk a munkakörökön és hogyan fektessünk bele olyan módon, ahogyan csak egy ember tud. Ide tartozik természetesen a kreativitás, a kapcsolatépítés, az empátia - és sajnos ezek azok a készségek, amelyekről napjainkban nagyon kevés formális oktatási környezetben beszélnek.
 
A cikket folytatjuk. 
 
László Adrienn

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.