2018. 07. 12. - 16:40
Elit orvosokat győzött le az MI

Verseny keretében mérték meg egy mesterséges intelligencián alapuló rendszer tudását: a BioMind 225 esetben, körülbelül 15 perc alatt, 87 százalékos pontossággal állított fel diagnózist, míg 15 tapasztalt orvosból álló csapat csak 66 százalékot ért el.
A Pekingi Tiantan Kórház Neurológiai Kórház Mesterséges Intelligencia Kutatóközpontja és a Capital Medical University kutatócsoportja által kifejlesztett rendszer az agyi hematoma előrejelzésében is 83 százalékos pontosságot ért el. A BioMindba a Tiantan Kórház adatait táplálták, több mint tíz év idegrendszeri megbetegedésekről tárol információt. Ennek köszönhetően a gyakori betegségeket, mint a meningióma és a glioma, 90 százalékos pontossággal diagnosztizálja.

A BioMind 90 százalékos pontossággal diagnosztizálja a gyakori betegségeket
Wang Yongjun, a Tiantan Kórház ügyvezető alelnöke szerint a verseny nem az emberi tudás lealacsonyítása volt, a cél, hogy az orvosok hatékonyan tudjanak együttműködni a technológiával. "Remélem, hogy a versenynek köszönhetően az orvosok megtapasztalhatták a mesterséges intelligencia erejét, különösen a szkeptikusabbak jobban megérthetik az MI-t és kevésbé fognak tőle félni." A verseny egyik résztvevője, Dr. Lin Yi szerint a mesterséges intelligenciát nem fenyegetésként, hanem barátként kell kezelni. Bian Xiuwu, a Kínai Tudományos Akadémia tagja szerint a fejlődő betegségek diagnosztizálásában az MI csak orvosi asszisztensként szolgálna, így csökken az orvosok munkaterhelése is.

Kínának egyedülálló előnye van az MI diagnosztikai felhasználásában
Dr. Paul Parizel, az Európai Radiológiai Társaság egykori elnöke és a zsűri egyik tagja a GPS-hez hasonlította a mesterséges intelligenciát, mivel a navigációs eszköz is csak mankó a sofőr számára. Kínának egyedülálló előnye van az MI diagnosztikai felhasználásában, hiszen hatalmas információ mennyiséget tud felhasználni.
Takács Dalma