Hogyan segítette a mesterséges intelligencia a Google Térkép alkalmazást?

A Google Térkép 2005-ben, tehát 15 évvel ezelőtt jelent meg. Ez egyrészt azzal járt együtt, hogy az alkalmazás felülete megújult, másrészt azzal, hogy a Google szakértői összefoglalták az egyik friss blogbejegyzésükben, hogy miként tette hasznosabbá és vonzóbbá a mesterséges intelligencia ezt az appot.
Az MI jelentős áttörést hozott a térképkészítés megközelítésében, lehetővé téve a magas minőségű térképes tartalmakat és helyi információkat ebben a gyorsan változó világban - mondta Jen Fitzpatrick, a Google Maps egyik szakértője. Például a gépi tanulás annyi épületet gyűjtött össze a Google Térkép számára csak 2019-ben, mint az összes többi technológia, amelyet használtak az előző évtizedben. Ezzel a megoldással az épületek körvonalai mellett azok alakját is pontosan meg lehet határozni.
A Google Térkép 15 éve alatt a mesterséges intelligencia is nagy szerephez jutott
De a mesterséges intelligencia ennél többre is képes. Többek között arra, hogy a hagyományos utcanévtáblákat nélkülöző, sokszor kézzel írott utcaneveket és házszámokat felismerje. Hogy csak egy példát említsünk, a nigériai Lagosban a gépi tanulás segített a Google-nek abban, hogy 20.000 utcanév, 50.000 cím és 100.000 új vállalkozás felkerülhessen a térképre.2019-ben a Google bevezette a Live View alkalmazást is a Google Térképbe, amely egy kiterjesztett valóság réteget adott hozzá a valós fizikai környezethez. Ez a Live View funkció a mesterséges intelligenciára, az okostelefon érzékelőire és a Google Utcakép által biztosított információkra támaszkodik, és segít kitalálni, hogy milyen útvonalat érdemes bejárni gyalogos útvonaltervezéskor, illetve a telefon képernyőjén a kamerakép felhasználásával élőben mutatja is az irányokat.
A Google Térképet világszerte 1 milliárd ember használja minden hónapban. A rendszerben több mint 220 ország, valamint nagyjából 200 millió hely és vállalkozás információi szerepelnek.
- Varga Viktor -