2018. 09. 20. - 09:28
Kína együttműködne az MI fejlesztésben

Globális Mesterséges Intelligencia Konferenciát rendeztek Sanghajban, melyen Liu He hadügyminiszter arról beszélt, hogy a mesterséges intelligencia nagy mértékben függ a nemzetközi együttműködéstől.
Kína egy évvel ezelőtt jelentette be ambíciózus terveiet a mesterséges intelligencia területén, miszerint 2030-ra MI nagyhatalommá válik. A sanghaji konferencián a kínai hadügyminiszter így fogalmazott: "Reméljük, hogy minden ország befogadó lesz és együttműködő, annak érdekében, hogy megfelelően reagálhassunk az új technológiák jelentette kihívásokra. Az MI új korszakot nyitott, a határokon átnyúló együttműködés pedig elkerülhetetlen."

Globális Mesterséges Intelligencia Konferenciát rendeztek Sanghajban
Xi Jinping, a Kínai Népköztársaság elnöke levélben jutatta el gondolatait a konferenciára: Kína megosztaná a mesterséges intelligenca területén elért eredményeit, és nemzetközi együttműködésre kérte fel a résztvevőket, hogy közösen találjanak megoldást az MI vonatkozó területeire, mint az etika, a jog és a biztonság.
Kína nemzetközi együttműködésre kérte fel a konferencián megjelent országokat
Bár az ázsiai ország nemzetközi együttműködésről beszél, mégis egyértelmű, hogy inkább az USA-nak szól a felhívás, hiszen Amerika az egyetlen konkurens ország Kína számára. Mindeközben Kína befolyása is folyamatosan nő, mivel a cégek felhőalapon exportálják az MI termékeiket a világ minden tájára. A nemzeti együttműködésre vonatkozó modellt még nem dolgozták ki, de várhatóan Kína az általános szabványokról és normákról akar egyeztetni, mivel az algoritmusokat már széles körben osztják meg egymással a kutatók, a gépi tanulás módszerét még féltve őrzik. A nemzetközi együttműködés parázsló vitákat is kiválthat többek között az adatvédelem területén.
Takács Dalma