2020. 02. 22. - 08:15

Lázat mér pillanatok alatt a mesterséges intelligencia

Lázat mér pillanatok alatt a mesterséges intelligencia

Mesterséges intelligenciával működő szűrő eszközt fejlesztett ki egy szingapúri cég, amelyet már tesztelés alá is helyeztek.

A kézi lázmérést hivatott felváltani az iThermo szolgáltatás, melyet jelenleg tesztelnek Szingapúrban. A mesterséges intelligenciával (MI) felszerelt eszköz csökkenti a láz kézi mérésének szükségességét, s a másodlagos ellenőrzést is azonnal lehetővé teszi.
 
Az iThermo nevű pilot megalkotásáért az Integrált Egészségügyi Információs Rendszerek (IHiS), és szingapúri nemzeti HIT ügynökség működött együtt a helyi egészségügyi MI startuppal, a Kronikare-el.
 
Egy mesterséges intelligenciával ellátott szűrő megoldásról van szó, amely azonosítja azokat az embereket, akik a láz tüneteit mutatják.
 
Az iThermo-t az IHiS székhelyén, észak-Serangoonban és a St. Andrews Közösségi Kórházban tesztelik, s megkísérlik használni élő operációs környezetben is.
 
A lázmérés egyszerűbbé és gyorsabbá válik a mesterséges intelligencia segítségével
A lázmérés egyszerűbbé és gyorsabbá válik a mesterséges intelligencia segítségével
 
A fejlesztés mögött az áll, hogy egyre nő a koronavírus (COVID-19 ) járvány fenyegetése. Szingapúr hivatalosan február 7-én indította el a DORSCON rövidítéssel illetett, járvány reakciórendszert, amely jelenleg is sárga és narancssárga riasztási szintet mutat.
 
Ez azt jelenti, hogy a koronavírus betegség terjed az országban, de a helyzet visszafogott. Februárban 67 esetet jelentettek.
 
A helyzet eredményeképpen a testhőmérséklet szűrése és ellenőrzése a legtöbb nyilvános helyiségben kötelezővé válik.
 
Az iThermo használatával kevesebb idő kell a láz megméréséhez, s ez csökkenti a frontvonalban dolgozó orvosi személyzet vírusoknak való kitettségét is.
 
Működése során az iThermo okostelefonokat használ, melyek hő- és 3D lézerkamerákkal vannak felszerelve.
 
Az MI alkalmazás feldolgozza és elemzi a képeket az okostelefon-kamerából (amely rögzíti az arcvonásokat), és leképezi azokat a hőkamerából (amely méri a hőmérsékletet), valamint a lézerkamerából (amely méri a távolságot).
 
A Smart Health megoldás képes a homlokhőmérséklet mérésére, az emberi arcvonások felismerésére hőérzékeken keresztül, beleértve a szemüveget, műtéti maszkot, kalapot és egyéb fejfedőt viselő személyeket, még séta közben is.
 
A rendszer a funkciót akár 5000 embernél is képes végrehajtani egy nap alatt.
 
A megoldás magában foglalja a távolság-elemzést és a kompenzációt is – ugyanis a hőmérsékleti mérések a távolsággal csökkennek. A hőmérsékletet pontosan meg tudja mérni a kamerától számított három méter távolságra.
 
S ami különösen kritikus, az MI-megoldás állapotjelentéseket és valós idejű frissítéseket is képes szolgáltatni az irányítópulton keresztül, a forgalom mértékével és a lázas személyek számának azonosításával együtt.
 
A műszerfal több kamerához csatlakoztatható, különböző helyeken, s lehetővé teszi az állapot távoli figyelését a különböző helyszíneken is.
 
László Adrienn

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.