2013. 06. 28. - 13:16

Mítoszok nyomában – 3. rész – avagy a fogászat 20 leggyakoribb félreértése

Mítoszok nyomában – 3. rész – avagy a fogászat 20 leggyakoribb félreértése

Fogápolási tévhitekkel foglalkozó sorozatunk folytatódik. A hibás tévhitekben és megcáfolásukban segítségünkre ismét Dr. Fülöp Papp Márta lesz, a Naturadent biológiai és esztétikai fogászat vezető szakorvosa és homeopatája.

15. „A fogfehérítés ártalmas, mert roncsolja a fogzománcot.”

Vannak olyan modern eljárások, mint a lézeres fogfehérítés, ami nem károsítja a fogakat. A kereskedelemben, az interneten sajnos vásárolhatók olyan otthoni használatra árusított kémiai anyagok, például erős hidrogén-peroxidot tartalmazó fogfehérítő szettek, amik károsíthatják a zománcot és a fogínyt, főként, ha rendszeresen, egyre gyakrabban fehérítjük a fogainkat. Érzékeny fogú, kopott fogzománccal rendelkező betegeknél, várandós vagy szoptatós kismamáknál kifejezetten ellenjavallt a fogfehérítés, ha valaki mégis emellett dönt, inkább válasszon rendelői lézeres kezelést alacsony tartalmú peroxiodos fehérítővel, vagy akár peroxid mentes fogfehérítőt, ahol profi kezekben van.



16. „A fogfehérítés hatása nem tartós.”

Természetesen a fogfehérítés tartóssága rajtunk és étkezési szokásainkon múlik. Általánosságban azt mondhatjuk, hogy az eredmény kb. 6-12 hónapig látványos, utána szépen fokozatosan visszaáll a fogunk eredeti színe.

17. „Szódabikarbónával nem ártalmas a fogfehérítés.”

Sajnos ugyanúgy árthatunk vele a fogzománcnak, mint a fentebb említett kémiai módszerekkel. Míg itt a fizika törvényeire bízzuk magunkat és az apró szemcsék dörzshatásával érjük el a hatást, addig a kémiai fehérítőszerek a zománc mélyebb rétegeibe is bejutnak. Vásároljunk inkább olyan fehérítő hatású fogkrémeket, melyek tartalmaznak ugyan szódabikarbónát, de kisebb szemcseméretben, így kevésbé koptatják a fogzománcot.

18. „A tejfogak ápolása felesleges, hiszen úgyis kihullnak és jönnek a maradandó fogak.”

A megközelítés teljesen hibás. Először is, ha a gyermekünk a fogszuvasodás miatt idő előtt elveszíti a fogait, akkor nem tud majd megfelelően rágni és harapni, sőt, akár lelki problémákat is okozhat neki a rossz vagy hiányos fogazat. Ha rászokatjuk a napi szájhigiéniára – amit nem lehet elég korán elkezdeni – akkor nem kell negatív fogászati élményeket szereznie.

19. „Terhesség alatt kerülendők a fogászati beavatkozások.”

A várandós anyukáknak kifejezetten ajánlott rendszeresen, akár trimeszterenként ellátogatni a fogászatra, hiszen bármilyen krónikus gyulladás vagy bakteriális fertőzés hatással van a születendő babára. Az biztos, hogy bizonyos szájsebészeti beavatkozások, vagy a röntgenezés nem javasolt terhesség idején. Sok kismama küzd azon félelmével, hogy bármilyen fogorvosi kezelése is lesz a várandóság időszaka alatt, az egyrészről fájdalommal jár, amit érezni fog a magzat is, másrészről az érzéstelenítőkkel felesleges vegyi anyagok kerülnek a szervezetébe, azáltal a magzatéba is. Szerencsére a Naturadent Lézerfogászatnak hála ma már nem kell sem a fájdalomtól, sem az érzéstelenítő injekciótól tartani, hiszen a legtöbb, alapvető fogorvosi kezelés fájdalommentes, nem szükséges injekció, nincs stressz. Így védve van a kismama és a magzat is.



20. „A fogászati beavatkozások fájdalmasak.”

Ha valaki ezt gondolja, akkor valószínűleg rossz élményei vannak, pedig a 21. század fogorvosi rendelőjében olyan professzionális érzéstelenítő módszerek állnak a rendelkezésünkre, hogy észre sem szabad vennünk a beavatkozásokat. Ne spóroljunk az energiáinkkal, keressünk olyan szakembert, aki ilyen megközelítéssel dolgozik.

Fogápolási tévhitekkel foglalkozó sorozatunk korább részeit itt olvashatja:
2. rész
1. rész


Még sok-sok kérdés és téma merült fel bennünk, bízunk benne, legközelebb azokat is feltehetjük, de addig is, ha bármilyen kérdés lenne, vár mindenkit szeretettel a legújabb fogorvosi technikákkal és a leghatékonyabb biológiai orvoslás módszereivel a Naturadent biológiai és esztétikai fogászat fogorvos csapata Budapesten a Váci utcában, a Fővám tértől pár lépésnyire.

Naturadent
a természet erejével a fogak megmentéséért

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.