2022. 03. 07. - 11:00

Németekkel fogott össze a VMWare a 6G technológia fejlesztéséért

Németekkel fogott össze a VMWare a 6G technológia fejlesztéséért

Német kutatóintézetekkel működik együtt a jövő 6G technológiái kapcsán az amerikai VMWare. Kiemelték: jövőképüket a felhő, a hálózat és a mesterséges intelligencia technológiák fúziója adja.

Együttműködést jelentett be német kutatóintézetekkel az Egyesült Államok-beli VMWare cég, hogy közösen haladjanak tovább a 6G technológiák fejlesztésének útján.
 
A vállalat a 2022-es Mobile World Congress alkalmával már bemutatta a mindennapi élet automatizálására vonatkozó vízióját, amely a cég jövőbeli 6G technológiáihoz vezető út része.
 
A VMWare szerint ezt a jövőképet a felhő, a hálózat és a mesterséges intelligencia-technológiák fúziója támasztja alá.
 
Kiemelték: a 6G felé vezető, sikeres út megköveteli, hogy ezen mögöttes technológiák igazodjanak az emberi viselkedés, a társadalom és a technológia evolúciós ciklusához, mivel hatnak egymásra és evolúciós kontinuumot alkotnak.
 
„Ez az evolúciós kontinuum – ahogyan az emberek változnak, a technológia fejlődik és társadalom is reagál erre – a VMware célja a 6G felé vezető út alakításában” – mondta Kaniz Mahdi, a VMware edge technológiával foglalkozó alelnöke. Olvasd el: Globális szakértőket vonna be a 6G fejlesztésébe a Huawei
 
Németekkel fogott össze a VMWare a 6G technológia fejlesztéséért
Németekkel fogott össze a VMWare a 6G technológia fejlesztéséért
 
A vállalat megjegyezte: a német kutatóintézetek – így a TU Dresden, a Center for Tactile Internet with Human-in-the-Loop (CeTI) és a németországi 6G-life hub – azon dolgoznak, hogy az emberek számára lehetővé tegyék a kvázi valós időben történő kommunikációt kiberfizikai rendszerekkel, a fizikai vagy a digitális világban, intelligens kommunikációs hálózatokon keresztül.
 
Úgy vélik, az ilyen típusú interakciók révén valóra válik az egyforma hozzáférés a távoli környezetekhez, különböző nemű, életkorú, kulturális hátterű vagy fizikai korlátokkal rendelkező emberek számára. Olvasd el: A 6G egyesíti majd a fizikai és a digitális világot
 
„Nagy örömünkre szolgál, hogy együtt dolgozhatunk a VMware-rel azon kutatások és innovációk előmozdításában, amelyek jelentős szerepet játszanak a 6G felé vezető úton – mondta Frank Fitzek, a TU Dresden Kommunikációs Hálózatok Tanszékének vezetője, a Deutsche Telekom professzora. - Elindítottuk a 6G-t, hogy új megközelítéseket kínáljunk a fenntarthatóság, a biztonság, a rugalmasság és a késleltetés terén. Ez az együttműködés segít előmozdítani jelentős munkánkat bizonyos, speciális területeken, így például a Tactile Internet in the Cluster of Excellence (CeTI), az 5G kommunikációs hálózatok, a kvantumkommunikáció és a mesterséges intelligencia módszerek terén.”
 
Miután a felhő, a hálózat és a mesterséges intelligencia fúziója kulcsszerepet játszik a 6G fejlesztésében, az elosztott rendszerek, az adatkezelés és a számítástechnika újszerű koncepciói elengedhetetlenek.
 
A Vmware azt is jelezte: a TU Berlin Telekommunikációs Hálózati Csoportja új megoldásokat fejleszt a jövőbeli virtuális élszámítási, gépi tanulási és hálózatépítési, valamint elosztott adatkezelési célokra a 6G korszakához.
 
„Izgatottan várjuk, hogy megkezdődhessen egy együttműködés a VMware-rel” – mondta Falko Dressler, a TU Berlini Egyetem Telekommunikációs Hálózatok részlegének professzora és elnöke.
 
Hozzátette: a mobil élrendszerek (edge) több rétegében történő virtualizáció rugalmasságot biztosít, azonban a bonyolultság növelése árán. A gépi tanulás segít leküzdeni ezt a komplexitást, amely az extrém virtualizációból adódóan a magtól a végpontig terjedő eszközök folytonosságán alapul és új határokat nyit meg az élvonalbeli kutatás előtt, utat nyitva a 6G felé.
 
 
L.A.

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.