2010. 06. 08. - 06:00

Ha nem eszik a baba!

Ha nem eszik a baba!
A felnőtteknél természetesnek számít, hogy egyikük sokat eszik, másikuk keveset – és ez nem mindig áll arányban a súlyukkal –, ugyanez a helyzet a csecsemőknél és kisgyermekeknél nem elfogadott.
étvágyA felnőtteknél természetesnek számít, hogy egyikük sokat eszik, másikuk keveset – és ez nem mindig áll arányban a súlyukkal –, ugyanez a helyzet a csecsemőknél és kisgyermekeknél nem elfogadott.
Természetesen nehéz feladat jóllakatni, egészségesen táplálni a gyermeket, ha nincs étvágya, de nem mindig akkora a baj, mint azt a szülők gondolják.
Mielőtt komolyabban aggódni kezdenél a baba (vagy kisgyermek) étvágytalansága miatt, gondolkodj el azon, mióta nem eszik, illetve, nagyobbaknál, hogy valóban nem eszik-e. (Lehet, hogy a főétkezéseket kihagyja, de a délelőtti, délutáni nasikból megvan a kellő kalóriabevitele.) étvágytalanság
Ha a probléma már régóta fennáll, a gyermekorvos valószínűleg egy laborvizsgálatot fog javasolni, amiből kiderülhet, hogy esetleg vitamin- vagy vashiánya van a kicsinek.
Ha kevés a vasa, „vérszegény” vaskészítményt kell szednie – ennek hatására javul az étvágya. A csodát, azaz a visszatérő étvágyat azonban nem azonnal kell várnod – legalább három hétnek el kell telnie, mire a vaskezelés meghozza a hatását.
Átmeneti étvágytalanságot okozhat a fülfájás, torokfájás, megfázás is. Gyakran betegségek után is átmenetileg elmehet a kicsi étvágya, mert a fájós torokkal megevett falatok kellemetlen élményt okoznak. Ilyenkor türelmesnek kell lenni és elfogadni, hogy néhány napig csak folyékony vagy nagyon pépes ételt fogad el, a tünetek múltán vissza lehet térni fokozatosan a darabosabb ételekre.
Forrás: www.nana.hu, www.egeszseg.szekesfehervar.hu



Memo

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.