2010. 02. 08. - 06:00

Várandósság és mozgás - ajánlott a kismamatorna?

Várandósság és mozgás - ajánlott a kismamatorna?
Mielőtt bármilyen mozgást választanál, feltétlenül kérd orvosod beleegyezését. Ha normális lefolyású a terhességed, és nem volt még koraszülésed, vagy vetélésed, akkor biztos vagyok benne, hogy engedélyezni, sőt javasolni fogja a mértékletes fizikai tevékenységet. Pár évtizeddel ezelőtt még azt tartották, a várandós nő maradjon a fenekén, pihenjen, amennyit csak lehet, ne mozogjon sokat, főleg ne akarjon sportolni.


Kismama.Mára elfogadottá vált a közhely, miszerint "a terhesség nem betegég", csupán más-állapot, és egyre több kismama figyel magára - és babájára - fokozottan ebben az időszakban.

Szerencsére. Mert a könnyű tornák, kiadós séták, kellemes kirándulások jótékony hatása nem csak abban áll, hogy karban tarthatjuk alakunkat. A rendszeres mozgás segít megőrizni a szervezet fizikai és lelki egyensúlyát (ezáltal jó hangulatunkat is - és ezzel tesszük a legjobbat babánknak), biztosítja a vérkeringés kiegyensúlyozottságát, és segít szinten tartani az izmok tónusát a terhesség alatt is. Kismama.

Kutatások bizonyítják, hogy a terhesség alatt végzett rendszeres mozgás hozzásegíthet a könnyebb, rövidebb vajúdáshoz is.

A kismama amennyibe teheti, legyen aktív a várandóság ideje alatt. A kismamatorna nagyon hasznos és élvezetes lehet.

Egyrészt lehet találkozni más kismamákkal, beszélgetni, megosztani a véleményeket, jó közérzetet ad, mert úgy érzed, tettél valamit a magad és gyermeked egészsége érdekébe, valamint megkönnyíti a vajúdást és megelőzi a későbbi panaszokat.

Amennyiben a közelben nincs kismamatornára lehetőség érdemes már a kismamaság kezdeti időszakában is tornázni. Főleg a női medence és gerinc lesz terhelve, ezen okból kifolyólag érdemes hátizom erősítő gyakorlatokat végezni, valamint jó ödéma megelőzése véget keringésjavító gyakorlatokat beiktatni a mindennapokba.

Ajánlatos még egyensúly és koordinációs gyakorlatokat elkezdeni, mert a test súlypontja változik a pocak növekedése révén, valamint lehet mellizom gyakorlatokat végezni, bár a tej mennyisége nem ettől fog függni. Nem most kell elkezdeni a hasizom- és medencealapi izmok (gátizom, medencefenék izmai) erősítését, melyekre a várandóság előtt lehet jól rádolgozni.
Forrás: www.kistigrisklub.hu, www.meno.ro, www.babazo.hu

 

 

Memo

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.