2017. 05. 09. - 11:00

A technika, amely forradalmasíthatja a lézeres kezelést - 1.rész

A technika, amely forradalmasíthatja a lézeres kezelést - 1.rész

A lézer alapú dermatológiai eljárások egy új „taggal” bővülhetnek: egy interdiszciplináris csapat kidolgozott egy új technikát, mellyel születési anyajegyeket, foltokat, tetoválásokat lehet eltávolítani.

Az első lézeres kezeléseket bizonyos bőrproblémák kezelésére használták – ilyen volt például az ún. jóindulatú vascularis születési foltok, borszerű foltok. Mindez 40 évvel ezelőtt megtörtént. Azóta a klinikai dolgozók és bőrgyógyászok felfedezték, hogy egyre nagyobb igény van a minimálisan invazív, azaz kismértékű bőrbe hatolást igénylő, lézer-alapú kezelések iránt, beleértve a tetoválások eltávolítását is.

Ugyanakkor, a lézerfény számára ez kissé nehézkes, mert a bőrtől egy bizonyos távolságra kell lennie, hogy tökéletesen és szelektíven szívja fel a tetoválást, vagy éppen egy anyajegyet.

Új lézer technika készült el, mellyel biztonságosabb lehet a tetoválás eltávolítás is

Új lézer technika készült el, mellyel biztonságosabb lehet a tetoválás eltávolítás is

Most azonban a Missouri Egyetem kutatói kifejlesztettek egy eszközt, mely a lézerfényt a szövetbe közvetlenül juttatja be. A technika egy interdiszciplináris csapat alkotása, s a bőrgyógyászok számára készült annak érdekében hogy csökkentse a biztonsági kockázatokat a lézer-eljárásban, azzal, hogy javítja a lézer átvitelét a bőr felületén.

A lézer technikák kockázatot jelentenek, beleértve a szemkárosodást. A szabad levegős átvitel, azaz, melyben az orvos bizonyos távolságra tartja a lézert a pácienstől, a normális bőrgyógyászati beavatkozások során jellemző. Ám a doktor és a beteg szeme számára is jelent kockázatot.

Paul J. D. Whiteside, az MU Division of Food Systems and Bioengineering doktorandusza olyan rendszert dolgozott ki, mely nemcsak javítja a folyamatot, de biztonságosabb is, az orvosokra és a páciensekre nézve egyaránt.

„A kifejlesztett rendszer ultrahangos pulzálást alkalmaz, klinikai lézerrel együtt, hogy megváltoztassa a bőrszövetek tulajdonságait az eljárás során – magyarázta a szakember. – A technikát sonoillumination-nek neveztük el, s bízunk benne, hogy a közeljövőben széleskörben elérhető lesz.”

A cikket folytatjuk.

Kapcsolódó cikk:

"Már bánom!" - Tetoválások plasztikai eltávolítása

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.