2020. 04. 21. - 11:25
„Engedélyező" technológiák a gerincsebészetben

A technológia fejlődése a gerincműtétekre is nagy hatással van. A piac növekszik és élénkül – mely a gerincgyógyászati trendre is kihat. Milyen perspektívák és trendek várhatók 2020-ban?
A technológiai előrelépések nem hagyják érintetlenül az egészségügy területét – sőt. Számos nagyszerű új módszert köszönhetünk nekik, köztük a távolról irányított, robot által végzett műtéteket.
Milyen perspektívák, trendek jellemzik majd a 2020-as évet?
A gerincfúzió-beavatkozásokra az idősödő népesség miatt számos országban nagyobb lesz az igény – mint erről előző cikkünkben szó esett.
Második trendként az ún. engedélyező technológia alkalmazása.
Az intraoperatív, képvezérelt gerincnavigáció messze a legtöbbet emlegetett technológia volt az EUROSPINE 2019 elnevezésű konferencián.

Új trendek hódítanak a gerincműtétek terén is
A képvezetés (IG) egyre szélesebb körben elterjedt – s felbecsülhetetlen értéke lehet a sebészek számára a gerincműtét során. A minimálisan invazív gerinc (MIS) műtét a megjelenítés mérsékelését eredményezheti, ám a számítógépes navigációs technológiák használata lehetővé teszi a nagyobb megjelenítést akkor is, ha kisebb MIS bemetszéseket ejtenek – szemben a nyílt műtéti eljárásokkal.
A DePuy Synthes például büszke régóta fennálló stratégiai együttműködésére, valamint együttes marketing- és disztribúciós megállapodására a Brainlab-szal - egy olyan céggel, mely iparágvezető technológiát kínál, beleértve a navigációt, a képalkotást, a robotikát és a szoftvertervező eszközöket.
A megegyezés részeként a két cég integrált rendszerek marketingjében és promóciójában vesz részt közösen.
A stratégiai együttműködés lehetővé teszi, hogy teljes körű navigációs megoldást kínáljanak, beleértve az operatív szolgáltatásokat és a szakmai oktatást, amely zökkenőmentes hozzáférést biztosít az ügyfelek számára a Brainlab engedélyező technológiájához, a DePuy Synthes kínálatával kombinálva.
Az együttműködéssel egyébként összekapcsolt digitális környezet kiépítése is megvalósulhat, mely javítja a műtéti teljesítményt, a professzionális oktatást és monitoring tevékenységet, de segít a betegeknek is a teljes gyógyulásban, mivel a pre-, intra- és műtét utáni technológiákon keresztül a gondozás folytonossága elősegíthető.
A cikket folytatjuk.
L.A.