2017. 10. 03. - 11:00

Szemöldök-emelés: mire számítsunk műtét után?

Szemöldök-emelés: mire számítsunk műtét után?

A szemöldök-emelő műtét egynapos beavatkozásnak számít, s utána orvosa beleegyezésével akár otthon is lábadozhat a páciens. Mire számíthat azonban az operáció után?

Az egynapos műtétek sorában manapság viszonylag népszerű a szemöldökemelés. Az arra való felkészülésről és a beavatkozásról már írtunk előző cikkünkben.

Lássuk azonban, mire számíthat a páciens az operációt követően.

A szemöldök-emelési eljárás után sebészünk az alábbi fájdalom- és duzzanatcsökkentő megoldásokat javasolhatja:

-Jégpakolás vagy hideg borogatás a szemek körül, 48 órán keresztül, a duzzanat mérsékelésére. Legcélszerűbb háton aludni, illetve magasított párnán aludni 5-7 napig.

Az egynapos szemöldökemelő sebészeti beavatkozás után több kellemetlenség adódhat

Az egynapos szemöldökemelő sebészeti beavatkozás után több kellemetlenség adódhat

-A sebész valószínűleg megkér bennünket, hogy 1-2 napon belül jöjjünk vissza hozzá, így értékelni tudja a gyógyulást.

-A fájdalom nem egy tipikus gond szemöldök-emelésnél. Kényelmetlenséget és feszülést azonban érzékelhetünk a fültől a fej tetejéig, vagy a homlokig. A homlokát sok páciens érzi feszülőnek és némileg zsibbadtnak az egynapos műtét utáni éjszakán. Ha szükséges, szedhetünk rá fájdalomcsillapítót.

-Homlokfelületen általában nincs szükség elvezető csövekre, de az átmeneti zúzódás, duzzanat, zsibbadás jelentkezik az első éjjel. Ez maximum 48-72 órán át állhat fenn, a beavatkozást követő 4-5. napon kezd csökkenni.

-Szemöldök-emelés műtét után készüljünk arra, hogy gyakran kell majd vécére mennünk,az intravénás folyadék miatt, melyet az operáció alatt kaptunk. A folyadékveszteség miatt fontos sok vizet inni.

-Vérzés egy ilyen sebészeti beavatkozás esetén legtöbbször a szemhéjak alatt jelentkezhet, s többnyire a 4-5. napon éri el csúcspontját. Két-három héten belül biztosan elmúlik.

-Az egynapos műtét után zuhanyozni, kádban fürödni lehetséges. Hajkondicionálót is használhatunk, hogy segítsen lemosni, tisztítani a hajat, mely a műtét során összegabalyodhatott. A forró vízzel, hajszárítóval, fésűvel azonban óvatosan kell bánni. A fejbőr ugyanis zsibbadt lehet és könnyen sérülést érhetünk el.

A cikket folytatjuk.

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.