2019. 07. 18. - 11:05

Nem is olyan vészes a foggyökérkezelés?

Nem is olyan vészes a foggyökérkezelés?

Érdekes dologra lettek figyelmesek a kutatók: azok a páciensek, akik foggyökérkezelésen esnek át, hasonló életminőségről számolnak be, mint akik más típusú kezelést kaptak.

A gyökércsatorna kezelése nem olyan kellemetlen, mint azt az emberek gondolják – a Journal of Endodontics szaklapban megjelent tanulmány rávilágít arra, hogy azok a betegek, akik foggyökérkezelésen estek át, hasonló, szájhigiéniával összefüggő életminőségről számoltak be, mint akiket egyéb fogkezelésnek vetettek alá.
 
A gyökércsatorna kezelése tehát nem olyan kellemetlen, összehasonlítva más fogászati procedúrákkal.
 
Az önkéntes páciensek beszámolói szerint az eljárás nem rosszabb, mint egyéb fogászati beavatkozások, melyek felborítják azt a népszerű meggyőződést, miszerint a gyökérkezelés a legrosszabb beavatkozás.
 
Fogászat: a gyökérkezelés nem számít a legrosszabb beavatkozásnak
Fogászat: a gyökérkezelés nem számít a legrosszabb beavatkozásnak
 
A tanulmány véletlenszerűen kiválasztott, 1069 ausztrál emberrel készült, 30-61 éves kor között, akik kérdőíveken keresztül válaszoltak a kérdésekre, de az adatok 2009-ből fogászati ​​nyilvántartásokból egyaránt származtak.
 
Az önkéntes jelentés alapján osztályozott egészségügyi állapotot azt követően mérték fel, hogy részt vettek fogászati kezelésen, majd pedig 2 esztendővel később.
 
„Azok a betegek, akiknek volt gyökérkezelésük, hasonló szájhigiéniai állapotról és életminőségről számoltak be, mint azok, akik egyéb fogászati beavatkozásokon estek át – mondta el dr. Tallan Chew, a tanulmány szerzője. – Olyan eljárásokkal vetették össze a gyökérkezelést, mint a foghúzás, a fogak helyreállítása, a fogak vagy az íny kezelése, megelőző kezelés és tisztítás."
 
„Egyre növekszik az érdeklődés a fogászat terén arra, hogy jobban megértsék a szájbetegségek hatásait és a hozzájuk kapcsolódó kezelést, így például a gyökércsatorna-beavatkozást – történetesen azt, milyen hatással van ez a betegek életminőségére” – fejtette ki Giampiero Rossi-Fedele professzor, a tanulmány társ-szerzője.
 
Hozzátette: a betegek és hozzátartozóik perspektívái fontos tényezők a kezelés, a kezelés tervezése és az egészségügyi beavatkozás eredményeinek meghatározása szempontjából.
 
László Adrienn
 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.