Ásványi anyagokban gazdag víz Máriafürdõn (Csehország)

Mariánské Láznì - Máriafürdő nagyobb térképen való megjelenítése
A fürdő történelme, bár viszonylag fiatal, szorosan kapcsolódik Nyugat-Csehország történelméhez és az ókori fejlődéshez. A letelepedés legrégibb nyomait a szerb szlávok hagyták ezen a területen. A millennium kezdetén a cseh törzsek azért telepedtek itt le, hogy megvédjék a Bajorországból Csehországba vezető stratégiailag fontos utakat. Az ismeretlen, hogy az emberek mikor kezdték felfedezni az ezen a területen lévő források gyógyhatását. Az bizonyos azonban, hogy a forrásokat már jóval Ferdinánd (Csehország és Magyarország királya) előtt hasznosították. Az egyik forrást (ma: Ferdinánd forrás) 1528-ban megpróbálták só előállításra használni. Máriafürdő 1865-ben vált várossá. Ez az időszak Dr. August Herzig, a város haladó, előrelátó polgármesterének személyéhez is kötődik. Számos nagyobb épület és intézmény épült az ő vezetése alatt - fürdők, városháza, kórház, gát, erőművek, csatornák és utcai világosítás.
Máriafürdő - Csehország
Máriafürdő hírnevét az ásványi anyagokban gazdag víz alapozta meg. Az összes víz hűvös, természetes ásványvíz, mely gazdag széndioxidban és vasban. A legismertebb és a legtöbbször használt források: a Krízovy, Ferdinandűv, Rudolfűv, Lesní, Karolínin, Mariin és az Ambrozovy források.
Máriafürdő - A gyógyfürdő udvara
A többféle ásványvizet ivókúrákhoz és szénsav fürdőkhöz használják, a felszínre törő széndioxidot pedig szárazfürdőkhöz (mofetta) és gázinjekciókhoz alkalmazzák. Egy komplex gyógykúra tartalma: tőzeg tekercselés és iszappakolás, aquaterápia, elektroterápia, fényterápia, torna, masszázs, inhalálás, diéta, higiéniás oktatás és különféle gyakorlatok. A leggyakoribb betegségek, amiket itt kezelnek: vese és emésztőszervrendszeri megbetegedések, felsőlégúti megbetegedések - krónikus bronchitis, asztma és allergiák, köszvény, cukorbetegség, stb.
(Forrás: www.ohp.cz)
Máriafürdő - Fürdő Online - www.furdo.biz
Szóljon hozzá fórumon!