Milyen illóolajjal növeszthetjük a hajunkat?

A tincseket ápolni kell, hogy egészségesek, fényesek maradjanak, megőrizzék kellemes tapintásukat. Ennek érdekében szerencsére számos természetes módszert is bevethetünk – például az illóolajakat. De melyeket?
Az illóolajoknak igen sok felhasználási módját ismerjük. Helyileg alkalmazva nem csupán kellemes terápiás kellék, hanem kiváló kozmetikumok is lehetnek.
Alkalmazzuk őket a hajra is!
Fontos tudni, hogy hígítani mindig kell az olajakat, a hordozó olajjal megfelelő arányban. Ugyanis ezek nem oldódnak vízben. Egyébként sem tanácsos közvetlenül a hajra vagy a fejbőrre kenni az olajat.
Lássuk a kedvenc illóolajakat, melyeket hajra is ajánlott használni.
Az ylang-ylang, a teafa olaj és a levendula kifejezetten jó hajápolásra
1.Ylang-ylang: ez a virágos illóolaj igen jó afrodiziákum, erős és jellegzetes illattal. Magában ezért kissé megterhelő, citromolajjal vagy levendulával azonban jól használható.
Az emberek hosszú ideje alkalmazzák a haj növesztésére, a viktoriánus Angliában népszerű módszer volt. Stimulálja a hajnövekedést, kezeli az elvékonyodást, serkenti a fejbőr természetes faggyútermelését.
Az ylang-ylang stresszoldónak is kiváló, s mivel a stressz is okozhat hajhullást, „kettőt ütünk egy csapásra”.
2.Teafa olaj: az egyik legnépszerűbb illóolaj a károsodott bőr nyugtatására, de a fejbőr egészségét is remekül fenntartja. Gombaellenes hatású, a korpa kezelésében is sikeres. Kimutatták róla, hogy 40 százalékkal csökkenti a korpásodás súlyosságát, a viszketést és a zsírosodást. Lassítja a hajvesztés folyamatát is – növelve a tincsek növekedését. Sőt mellékhatásként viszketés sem tapasztalható, ha teafa olajat használunk – amellyel egyébként még a tetű is kiirtható.
3.Levendula illóolaj: szintén az egyik favorit az olajok között. Bőrre és hajápolásra egyaránt kiváló – egy tanulmány szerint a levendula olaj növeli a szőrtüszők számát az elvékonyodó hajjal küzdő pácienseknél. A haj gyökerek erősebbé válnak és kevesebb tincs hullik ki. Jelentős segítséget jelent a hajnövekedésben ez az olaj, egyéb esszenciális illóolajokkal keverve is, s egyik sem mutat mellékhatást.
A cikket folytatjuk a további segítő illóolajokkal.
Kapcsolódó cikk:
Mikor ne használjunk a hajra kókuszolajat?
Készíts mézes, C-vitaminos maszkot!
Hogyan használjunk himalája sót az arcon?
B.A.