2019. 06. 29. - 09:00
Látással és érintéssel azonosít a mesterséges intelligencia-robot

A mesterséges intelligencia fejlettségének köszönhetően olyan robotot alkottak a MIT laboratóriumának kutatói, amely látás és érintés útján határozza meg a különféle tárgyakat.
Még egy szinttel feljebb lépett a mesterséges intelligencia: a Massachusetts-i Technológiai Intézet (Massachusetts Institute of Technology – MIT) kutatói olyan robotot hoztak létre, amely az objektumokat látás és érintés segítségével azonosítja. Képes képet készíteni és kitalálni a tárgy formáját és anyagát.
Az ember meg tudja határozni a tárgyakat, akkor is, ha be van kötve a szeme, mivel rendelkezik egyéb érzékszervekkel is: érinteni tud és szagokat érez.

A mesterséges intelligencia is képes ma már érezni és érinteni
A robotoknak hasonló képességeket adnak a kutatók, mesterséges intelligencia kiegészítéssel – a KUKA névre hallgató robot karja is képes azonosítani az objektumokat.
A MIT Számítástechnika és mesterséges intelligencia laboratórium kutatói prediktív mesterséges intelligenciával (AI) rukkoltak elő, amely megtanulja látni és érezni a dolgokat.
Több mint 3 millió tárgy vizuális képével és tapintásával – köztük voltak eszközök, háztartási dolgok, anyagok – a modell képes elképzelni érzés és tapintás alapján az adott tárgy részleteit és környezetét.
Példának okáért ha a robotkar tapintható információt kapott egy cipőről, képes előállítani képet róla és kitalálni annak formáját, anyagát.
Ez azt jelenti, hogy a mesterséges intelligencia használatával készülő, új robotok már számos feladat elvégzésében tudnak segíteni az embereknek.
László Adrienn