Mesterséges intelligencia alapú robottanárok álltak szolgálatba Indiában

Nem az igazi tanárok helyébe lépnek, hanem az ő munkájukat segíti a mesterséges intelligencia alapú robottanárok. A bengalurui iskolában a robotok jelenleg napi öt tanórán vesz részt, és mintegy 300, 7-9. osztályos diákkal lépnek kapcsolatba: kommunikálnak velük, és válaszolnak a tantárgyakkal kapcsolatos kérdésekre.
Az MI-tanárok biológia-, kémia-, földrajz-, történelem- és fizikaórákon vesznek részt, és úgy programozták őket, hogy a lehető legtöbb kérdésre, valamint a diákoknál leggyakrabban felmerülő problémákra tudjanak választ adni.
A mesterséges intelligencia már a
robottanárok működtetését is lehetővé teszi
A 170 centiméteres, női ruhába bújt, 45 kilogrammos robotok száma jelenleg 3, és nagyon könnyű, 3D-nyomtatott anyagokból épülnek fel. Mindez kiegészül intelligens szervomotorokkal, így a robotok emberszerű gesztusokat is tudnak tenni, miközben az órákat tartják, és kommunikálnak a diákokkal.Az eddigi tapasztalatok szerint a tanulók pozitív és biztató visszajelzéseket adtak a robottanárokról. Úgy érzik, hogy az emberi tanár és a robot közötti együttműködés nem csupán egyszerűsíti a tanítást, hanem fokozza is annak hatékonyságát. Mindemelett lehetőséget ad az emberi tanár számára, hogy több figyelmet tudjon összpontosítani bizonyos gyerekekre, és ezáltal akár személyre szabott tanulási módszert alakíthasson ki a számukra.
Az iskola nem titkolt célja az, hogy még több ilyen mesterséges intelligencia alapú robotot állítson szolgálatba, hogy több osztály tanulói tudjanak hozzáférni ehhez a modern megoldáshoz még több tantárgyban.
- Varga Viktor -