2016. 08. 04. - 12:40

Félszeg mosollyal nem sokra megyünk - Esztétikai fogászati megoldások

Félszeg mosollyal nem sokra megyünk - Esztétikai fogászati megoldások

Hogyan korrigálhatjuk fogaink megjelenését könnyen, fájdalommentesen? Milyen megoldásokra számíthatunk, ha szép mosolyt, fehér fogakat szeretnénk? Ma már többféle modern fogászati megoldás létezik, melyektől arcunk vonzóbb lesz.

Amikor ránézünk valakire, az egyik első dolog, amit észreveszünk, a fogsora. Cseppet sem lényegtelen, milyen a fogaink megjelenése, állapota. Egy tökéletes összképet is elronthat, ha a fogaink nincsenek rendben, ráadásul nem is szívesen mutatjuk meg őket: így születnek például a félszeg mosolyú fényképek.

A fogak megszépítésére szerencsére ma már számos modern eljárás létezik.

Az esztétikai fogászattal vége a fogak takargatásának

Az esztétikai fogászattal vége a fogak takargatásának

Cikkünk első részében a fogászati ragasztásról, furnérozásról, a koronáról, zománc formázásról és a fogszabályozásról volt szó, most következzen a többi lehetőség.

1.Fogszabályozók fajtái

A fogszabályozóknak többféle típusa van. Miközben a fém eszközöket továbbra is használják, ezek ma már kevésbé feltűnőek is lehetnek. Azon részük, amely a foghoz tapad, színtelen, fogszínű, vagy akár többféle árnyalatú is lehet, hogy „belesimuljon a környezetbe”. Még a fog hátsó oldalához is lehet őket rögzíteni, így még annyira sem lehet észrevenni a fogszabályzó jelenlétét.

A világos, műanyag szabályozók gyakorlatilag láthatatlanok, mégis gondos munkát végeznek, idővel egy vonalba igazítják a többivel a nem szabályos fogakat.

2.Fogfehérítés

A szép mosolyért kétségtelenül felelős a fogak színe. Manapság számos fogfehérítő módszer áll rendelkezésünkre, beleértve a fogkrémeket és szájöblítőket, fogzseléket, szalagokat is, melyeket a fogászunk ajánl vagy ír fel.

Tudni kell azonban, hogy a fogfehérítés nem való mindenkinek – azok számára ideális, akiknek fogaik és ínyük egészséges. Azok a fogak reagálnak legjobban, amelyeknek árnyalata sárgás – szemben a szürkéssel. Érdemes beszélnünk orvosunkkal arról, ajánlja-e nekünk valamelyik módszert.

Széles mosoly esztétikai fogászati beavatkozás után

Jöhet a széles mosoly esztétikai fogászati beavatkozás után

3.Tömések

A már meglevő töméseket olykor cserélni kell – a kopás, a letörés vagy repedés lehetősége miatt. Sokan használják ezt arra, hogy amalgám töméseiket természetesebb, fogszínű váltsa fel. Az ok részben esztétikai, részben pedig egészségügyi – a kompozit tömések biztonságosabbak, mint az amalgámok, melyek higanyt tartalmaznak. Nagyobb fogszuvasodás esetén ugyanakkor a kompozit hamarabb elhasználódik, a kisebb szuvasodások esetében azonban közel olyan tartós, mint a korábbi amalgám.

4.Íny formázás

Különösen hangzik, de ilyen is van. Az íny „újraformázása” sokat tesz a „nyúlós mosoly” korrigálásáért, amelynél az íny túl nagynak, a fogak túl kicsinek tűnnek, s akár az íny vonala is egyenetlen lehet. A beavatkozás során az ínyszövetet eltávolítják, ha szükséges, a csontból is kivesznek valamennyit. Ennek következtében a fogak nagyobb-, az íny pedig kisebb mértékben látszik majd. Az eljárást egyébként egy fog-, de akár az egész ínyvonal esetében véghez lehet vinni a természetes, széles mosoly elérése érdekében.

A cikket folytatjuk.

Kapcsolódó cikk:

Dobj a mosolyon! Esztétikai fogászati beavatkozások a fogon

Kinek lehet fogimplantátuma?

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.