2013. 08. 01. - 15:02

Mit vigyünk magunkkal a nyaralásra?

Mit vigyünk magunkkal a nyaralásra?
Végre itt a nyár, és mindenki elutazik valahova. Sokat gondolkodunk, mi kerüljön a bőröndbe, hogy semmit ne hagyjunk otthon. Fontos a bőrünk védelme, ezért ne felejtsük a napkrémet, azonban a szájápolással kapcsolatos felszerelésekről sem szabad megfeledkeznünk. Ezekről a felszerelésekről beszélgettünk Dr. Fülöp Papp Mártával, a NaturaDent vezető fogorvosával.
Mit nem szabad kihagynunk csomagoláskor?

Természetesen fogkefe, fogkrém, fogselyem, szájöblítő, esetleg nyelvtisztító és fogköztisztító kefe.

A felsoroltak mindegyikét ismerem, de bevallom a nyelvtisztítóról még nem hallottam.

A nyelvtisztító azért fontos, mert baktérium és lepedék nem csak a fogainkon, hanem a nyelvünkön is van. Ezeket is időről időre, mondjuk naponta 1 alkalommal javasolt eltávolítani. Ha nem nyelvtisztítót használunk, akkor a fogkefével is meg lehet tisztogatni a nyelvet. Nyelvünkön rengeteg baktérium tapadhat meg, ami rossz leheletet okozhat. Vannak, akiknek kezdetben hányingert okoz ugyan a nyelvet tisztogatni, azonban ez napról napra javul, ezért nem szabad feladni.



Tegyük fel, külföldre utazunk, és nem vittünk fogkrémet? Hogyan igazodjunk el a külföldi márkák között?


Ha nem a jól bevált nagy márkák közül választunk, melyek szinte minden országban megtalálhatók, akkor sem kell túlbonyolítani a döntést. Semmiképp se válasszunk fehérítős fogkrémet, illetve javasolt a fluoridmentes fogkrém. Biológiai fogorvosként javasolom, hogy a szinte minden nagyobb városban megtalálható bio-, természetes anyagok felhasználásával készült termékeket forgalmazó boltokat keressük fel, válasszunk onnan új fogkrémet. Lehet, hogy valami egész különlegeset találunk :D Ezen kívül másra nem kell figyelni.

Milyen fogselymet és szájöblítőt vigyünk magunkkal?


Én az alkoholmentes szájöblítőt javaslom, mert sokkal gyengédebb a nyálkahártyához. Ezen kívül lehet az bármilyen márka. Fogselyemből a viaszozott javasolt, mert az sokkal könnyebben csúszik be a fogak közé, így a legszorosabb fogközöknél sem kell erőltetni, és nem sértjük fel vele az ínyt, amikor kicsit nagyobb erővel kell a fogközön át behúznunk a fogselymet.



Fogköztisztító keféket már nézegettem a drogériákban, de nem tudtam soha megállapítani, hogy nekem melyik lenne jó. Hogyan dönthetjük el, hogy melyik a nekünk való?

A fogközök természetesen változóak nem csak emberenként, hanem egy szájon elül is más-más nagyságú a hely a fogak között. Az sem jó, ha túl vastag, mert vagy nem is fér be, vagy pedig beleerőltetjük, és felsértjük az ínyünket. A fogközhöz késet túl kicsi kefe sem javasolt, mert az nem éri el mindkét fogat, és nem tisztít rendesen. Mi Pixtert szoktunk adni pácienseinknek. A Pixternek is megvan a saját szín kódolása, ahol a szürke a legkisebb, a rózsaszín egyel nagyobb, és így tovább. A legtöbb márkának szintén megvan a saját színkódolása. Ki kell tapasztalni, hogy melyik szín, azaz méret a nekünk való. Ha nem szeretnének egyedül dönteni, akkor látogassanak el hozzánk, és dentálhigiénikusaink szívesen felmérik, hogy melyik méret, vagy méretek a megfelelőek a fogközeinek.

Ezen kívül természetesen a fogselymezés és fogmosás technikáját is végigbeszélik a páciensekkel, ugyanis ezeken nagyon sok múlik, sok problémát megelőzhetünk helyes szájápolással. Ne hagyjanak tehát otthon semmilyen szájápolási felszerelést, ha nyaralni mennek, még ha csak egy hosszú hétvégéről is van szó.



Szükséges-e nyaralás előtt még bármiféle egyéb óvintézkedést tennünk?

Ma már természetes, hogy utasbiztosítást kötünk, lefoglaljuk a szállást, megvesszük például az autópálya matricát, beszerzünk térképet, megkeressük, felírjuk, megjelöljük a térképen az egyes fontos vagy szükséges helyeket, mint például a látnivalók, vagy a gyógyszertár, a kórház és nagykövetségek. Ezek ma már természetes részei az utazások előkészületeinek.

Úgy gondoljuk és minden páciensünknek javasoljuk is, hogy utazás előtt pár héttel látogasson el hozzánk, kérjen konzultációs időpontot, nézesse meg fogait, hogy mi vagy megnyugtathassuk hogy minden a legnagyobb rendben vagy akár pár kezelés alatt is a problémás területeket kezelni tudjuk. A célunk mindenképp az, hogy nagyon-nagyon jó és boldog nyaralást vagy nagyon sikeres üzleti utat kívánhassunk!

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a javaslatunk beválik. Amióta rendszeresen, tudatosan érdeklődünk pácienseinktől, hogy mikor terveznek hosszabb külföldi utat, nyaralást, azóta szinte mindig kérik fogorvosaink segítségét utazás előtt egy gyors ellenőrzésre, még ha effektív a páciensünk fogai teljesen egészségesek is és az itteni kezeléseknek hála ma már hosszú hónapok óta már nincs is velük semmi probléma. Az eredmény önmagáért beszél. Pácienseink között teljesen megszűntek a nyaralás és utazás közben bármiféle fogproblémák. Dentálhigiénikusaink kifejezetten abban is tudnak segíteni, hogy egy adott páciensünknek hogyan és miképpen érdemes fogaival foglalkoznia ez idő alatt, utazzon bárhová a világon.

Örülünk, hogy elfogadták a tanácsainkat, így csupa vidám, boldog, önfeledt nyaralós képet kapunk innen-onnan a nagyvilágból :D



Így most már tudjuk, mit rakjunk a bőröndünkbe mindenképp és azt is tudjuk, fogainkra ugyan nem kell biztosítást kötni, de érdemes egy gyors kontrollvizsgálatot kérni pár héttel az indulás előtt, hogy ha szükséges,  pár kezeléssel a problémás helyeket problémamentessé lehessen tenni.

Várunk mindenkit szeretettel a Naturadent-nél, a Szabadság-híd pesti hídfőjénél a Fővám tér mellett a Váci utca legelején.

Naturadent
a természet erejével a fogak megmentéséért

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.