2022. 02. 10. - 11:00

„Alig elképzelhető” hatásai lesznek a 6G-nek az üzleti életre és a társadalomra

„Alig elképzelhető” hatásai lesznek a 6G-nek az üzleti életre és a társadalomra

A 6G hálózat ma még „alig elképzelhető”, tovagyűrűző hatásokkal bír majd az üzleti életre és a társadalomra nézve – állítják a kutatók.

Nehéz elképzelni, milyen nagyléptékű hatásai lesznek a 6G mobilkommunikációs hálózatnak a társadalomra és az üzleti életre.
 
Egy új kutatási tanulmány most felvázolja a 6G kommunikáció jövőképének kulcsfontosságú jellemzőit, beleértve az alaptechnológiákat és azt a lehetőséget, amelyet az iparágak és a gazdaságok számára kínál.
 
Miközben a világ jelenleg még az 5G-re koncentrál, a kommunikációs ipar valójában a vezeték nélküli technológia következő generációjára, a 6G-re készül, feltárva a benne rejlő lehetőségeket.
 
Ez a kulcsfontosságú megállapítása az ABI Research, a 6GWorld és a mobiltechnológiákat fejlesztő InterDigital kutatásának – a jelentés a 6G: A technológiai konvergencia hálózata címmel látott napvilágot.
 
A jelentés a 6G jövőkép leginkább nélkülözhetetlen attribútumait, annak alapvető és lehetővé tevő technológiáit, valamint a lehetőségeket kívánta felvázolni, melyet az iparágaknak és gazdaságoknak egyaránt biztosít majd.
 
A dokumentum kitér a 6G új felhasználási eseteire és potenciális piaci lehetőségeire is - beleértve a metaverzumot, az avatar-kommunikációt, a szenzorhálózatokat és a dolgok digitális ikerpárját. Olvasd el: Felejtsük el az 5G-t? Gyorsan halad a 6G-kutatás
 
Alig elképzelhető hatásai lesznek a 6G-nek az üzleti életre és a társadalomra
Alig elképzelhető hatásai lesznek a 6G-nek az üzleti életre és a társadalomra
 
Az 5G-től és a vezeték nélküli technológiák korábbi generációitól eltérően - amelyek célja a hálózati teljesítmény növelése, a nagyobb sávszélesség, alacsonyabb késleltetés és nagyobb megbízhatóság - a 6G-t innovációkat lehetővé tevő platformnak tekintik a számítástechnika, a mesterséges intelligencia (MI), a kapcsolat, a szenzorok és a virtualizáció terén. Úgy tervezték, hogy a globális lefedettség, a nagyobb spektrális hatékonyság, sőt az alacsonyabb karbonlábnyommal kapcsolatos követelményeknek is megfeleljen – áll a jelentésben.
 
A technológiai konvergencia három típusát is azonosítják a szakemberek a 6G jövőképben. Először is a 6G natív intelligencia néven ismert kommunikáció és számítástechnika konvergenciáját tárja fel, ahol a mesterséges intelligencia és a számítástechnika a rendszerarchitektúra szerves részét képezi.
 
Másodszor, részletezi azt a távközlési konvergenciát, mellyel a 6G a hálózatok hálózatává válik a hozzáférési technológiák számára, lehetővé téve az emberek, eszközök és infrastruktúrák közötti zökkenőmentes információáramlást.
 
A harmadik konvergenciát a virtuális és a fizikai terek egyedi keverékeként írják le, miközben a 6G-kompatibilis ökoszisztémák, például a metaverzum felé haladunk. 
 
Azért, hogy ez a vízió megvalósuljon, a 6G komoly fejlesztés alatt áll – meg kell teremtenie a számítástechnikai, mesterséges intelligencia és hálózati technológiák alapjait, amelyek zökkenőmentesen egyesítik és szerkezetileg megváltoztatják a mobil infrastruktúra kialakítását.
 
A jelentés azonban arra is figyelmeztet: szükséges összekeverni az iparág meglévő paradigmáit annak érdekében, hogy a 6G új használati esetei teljes körű szolgáltatást nyújtsanak. Olvasd el: Meghatározták a 6G-rendszer három alapelvét
 
„Alapvetően a vezeték nélküli hálózatok minden generációja javította a kommunikációs képességünket, de a 6G forradalmasítja a fogyasztók, hálózatok és eszközök egymással történő kommunikációját” mondta el Henry Tirri, az InterDigital technológiai igazgatója.
 
Hozzátette: a 6G ígérete, hogy kritikus hidakat épít a fizikai és a virtuális terek között, új felhasználási eseteket tesz lehetővé, miközben a szakértők optimalizálják az iparági műveleteket és továbbra is mélyen részt vesznek e kritikus kutatásban és útiterv-tervezésben.
 
A tanulmány az ABI Research által végzett egyéb tanulmányokat tükrözi. A 2021 májusában közzétett 6G szabványok és piaci fejlesztések alkalmazáselemzési jelentése szerint 2028 és 2029 lesz a 6G korai kereskedelmi bevezetésének éve, az első szabványos technológia pedig 2026 körül várható.
 
Az ABI megfigyelése alapján az 5G-hálózatokat úgy tervezték, hogy 20 Gbps-os csúcssebességet és 120 Mbps-os átlagos felhasználói élményt biztosítsanak - ezeket a számokat 1000 Gbps-ra, illetve 1 Gbps-ra kell módosítani a 6G-ben, az olyan alkalmazások támogatása érdekében, mint a holografikus kommunikáció és az X. reality – utóbbi a kiterjesztett, a virtuális és a vegyes valóság kombinációja.
 
Az ABI mindezt ígéretes megoldásnak tartja a 6G számára egy vegyes valós és virtuális környezet létrehozására, akár valós idejű, akár nem valós idejű ember-gép interakcióval, ahol a THz-es kommunikáció létfontosságú szerepet tölthet be rendkívül széles sávszélessége miatt.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.