2022. 02. 16. - 10:45

Megvalósítják az adatátvitelt 6G technológiával a kínaiak?

Megvalósítják az adatátvitelt 6G technológiával a kínaiak?

Annak ellenére, hogy az áttörés előtt álló kínai cégeket megszorítások is sújtották, az ország a 6G technológia terén megvalósítani látszik az adatáramoltatást.

Csupán minimális lassulás tapasztalható a szupergyors 6G technológia terjedése kapcsán Kínában: a kutatók állítólag már elérték a segítségével megvalósuló adatáramlást.
 
Tették mindezt annak ellenére, hogy a Huawei és más kínai cégek megszorítása miatt visszaesések következtek be. Ezek a cégek álltak jó ideje valamilyen formában a 6G-áttörés küszöbén.
 
A South China Morning Post jelentései szerint egyértelmű jelei vannak annak, hogy Kína előrelépést ért el a vezeték nélküli kommunikáció következő generációs csatlakozási architektúrájának fejlesztésében.
 
A Zhang Chao professzor vezette kutatócsoport egy másodperc alatt 1 terabájtnyi adatot tudott továbbítani 1 kilométeren keresztül. Olvasd el: Minden városban és városi területen van 5G-bázisa Kínának
 
Kína előrelépést ért el a vezeték nélküli kommunikáció következő generációs csatlakozási architektúrájának fejlesztésében
Kína előrelépést ért el a vezeték nélküli kommunikáció következő generációs csatlakozási architektúrájának fejlesztésében
 
A professzor a Tsinghua Egyetem Repüléstechnikai Iskolájának munkatársa - kutatócsoportja nagyon magas frekvenciájú rádióhullámokkal, úgynevezett örvénymilliméteres hullámokkal érte el a bravúrt.
 
A kiemelkedő adatfolyam-sebesség következményei messzemenőek, hiszen rengeteg alkalmazás várja, hogy a 6G technológia megváltoztassa a világ arculatát. Bevethető védelmi rendszerek, sőt akár hiperszonikus fegyverek esetében is. A kommunikációs komponens és az alkalmazások ugyancsak izgalmasak a teljes IoT ökoszisztéma terén.
 
Kína állítja: a 6G-kutatás élén áll hatalmas befektetéseivel az új technológia támogatásához, s az erőfeszítéseit néhány nagyszerű eredmény is mutatja már. Olvasd el: 6G - Komoly eredmény egy kínai laborban
 
Jó példa, hogy a pekingi téli olimpián telepítettek egy kísérleti vezeték nélküli rendszert, hogy egyidejűleg több mint 10 ezer nagy felbontású élő adást közvetítsenek zökkenőmentesen.
 
A csoport vezetője, Zhang professzor kitart amellett: az örvénymilliméteres hullámok nem hasonlítanak a rádióhullámok több, mint 100 évvel ezelőtti bevezetése óta alkalmazottakhoz.
 
Az új technológia új dimenziót nyitott meg a jelenlegi vezeték nélküli átvitelhez – ez azt jelenti, hogy az örvénymilliméteres hullámok három dimenziója egy forgó tornádó mozgásához hasonlít.
 
A kutató egy innovatív adót is kifejlesztett, amely lehetővé teszi, hogy a hullámok három különböző módban forogjanak a hatékony adatátvitel érdekében. Az architektúra speciális vevőt tartalmaz, amellyel nagy mennyiségű adatot dekódolhat szupergyors, másodperc alatti sebességgel.
 
Annak ellenére, hogy a megszorítások miatt a Huawei is megtorpant egy kissé, jelentős úttörő szerepet játszott a 6G technológia kutatásában és fejlesztésében -  Kína még mindig részesedést birtokol a 6G szabadalmak terén, egészen pontosan a globális szabadalmak 40 százalékát.
 
A 6G technológia a jelenlegi 5G sebességnél több mint 100-szor gyorsabb sebességet biztosíthat. Több ország is folytat ilyen irányú kutatásokat.
 
A 6G technológia végső bevezetéséig azonban még évek vannak hátra: az előrejelzések szerint csak 2030-ra várható.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.