2011. 05. 03. - 06:00

A várandósság alatt felszedett plusz kilók

A várandósság alatt felszedett plusz kilók
Mindenki adjon időt magának, a legtöbb nő csak 4-5 kilogrammot veszít a szülésnél, a többi apránként megy le. Eleinte ne álljon rá a mérlegre, rá se nézzen egy ideig. Anatómiailag valóban nem tekinthető normálisnak alakunk a szülés után. Hat hónaptól akár egy évig is eltarthat, míg testünk visszanyeri eredeti alakját.
A várandósság alatt felszedett plusz kilókA szülészek világszerte az amerikai Institute of Medicine irányelveit használják a terhesség alatti ideális súlygyarapodás meghatározására. Az irányelvek szerint az átlagos súlyú nők terhesség alatti ideális súlygyarapodása 11 és 16 kg közötti. Túlsúlyosak esetében 6-11 kg, míg az elhízottak számára 5-9 kg.
Mindenki adjon időt magának, a legtöbb nő csak 4-5 kilogrammot veszít a szülésnél, a többi apránként megy le. Eleinte ne álljon rá a mérlegre, rá se nézzen egy ideig. Anatómiailag valóban nem tekinthető normálisnak alakunk a szülés után. Hat hónaptól akár egy évig is eltarthat, míg testünk visszanyeri eredeti alakját. Annak ellenére, hogy a baba, a méhlepény és a magzatvíz eltávozott, lehet, hogy ugyanannyit nyom valaki, mint terhesség alatt - legalábbis egy rövid ideig. Az első hét folyamán több kilót is fogyhatunk, és ez a folyamat 10 vagy több hétig folytatódni fog. A várandósság alatt felszedett plusz kilókA legtöbb nő 11 kilogrammot is lead a szülés utáni hatodik heti orvosi vizsgálatig. Még a méh sem húzódott vissza eredeti méretére, és a hasi izmoknak is időre és edzésre van szükségük, hogy visszanyerjék eredeti rugalmasságukat.
De mikor és hogyan érdemes belekezdeni a fogyókúrába szoptatás alatt? A szülés utáni hetekben nem szabad fogyókúrába kezdeni, érdemes kivárni, amíg beáll a tejmennyiség, és kiderül, miket és mennyit kell enned-innod ahhoz, hogy a babád is megkapja a neki járó tejadagot. Amikor ezzel már tisztában vagy, és a baba is már túlvan a 3 hónapos növekedési ugráson, el lehet kezdeni fokozatosan változtatni a táplálkozásodon. Először érdemes átszervezni a napi étrendedet úgy, hogy a reggeli legyen a legbőségesebb étkezés, az ebéd kevesebb, a vacsora pedig lehetőleg már ne tartalmazzon kenyeret, inkább gyümölcsök, zöldségek, saláta, sajtok, tejtermékek, húsok kerüljenek az asztalra.
Aztán be lehet vezetni a testmozgást is a mindennapokba. Napi félóra tempós séta a babakocsival már látványos eredményeket hozhat, de eljárhattok baba-mama tornára is (6-8 hetes kortól lehet elkezdeni), vagy tornázhatsz otthon DVD-re, amíg a baba alszik vagy eljátszik melletted. Egyre szaporodik azoknak a fitnesztermeknek a száma is, ahol van lehetőség gyermekmegőrzésre.



Memo

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.