2013. 01. 25. - 11:52

Amikor a gyerek nem akar enni

Amikor a gyerek nem akar enni
Egyre többet lehet találkozni aggódó anyukákkal, akik azt panaszolják, hogy a pici baba vagy akár már a nagyobb óvodás korú gyermekük nem akar enni.

Hogyan tápláljuk egészségesen gyermekünket
Videó forrása: TV2


Az anyukák és az egész család számára hatalmas kihívást jelent egy rossz evő gyermek, hiszen egyrészt bosszantó, hogy akármit teszünk elé mindenre nem a válasz. Másrészt a nem evés hihetetlenül aggaszót is lehet, hiszen olyan nehéz megállapítani, hogy egy kisgyermeknél hol van az a határ amikor az étvágytalanság már az egészségére is káros lehet.

Egy kisgyermek életében az étvágytalanságot nagyon sok minden okozhatja és ez a legtöbbször csupán egy átmeneti állapot. Étvágytalan lehet a gyermek a fogzási időszakban, vitaminhiány miatt vagy akár egy lappangó betegségből kifolyólag.

Sok kisgyermek nem akar enni
Sok esetben az étvágytalanságot a feleslegesen elfogyasztott nassolnivalók okozzák

Mielőtt orvoshoz fordulnánk gyermekünkkel fontos átgondolni néhány alapvető kérdést:

-Mióta nem eszik?
-Valóban nem eszik vagy csak a főételeket hagyja ki és azért délelőtt és délután nassolgat, eszeget valamit?

Ha az étvágytalan gyermekkel orvoshoz fordulunk, az orvos általában vérvizsgálatot ír elő, amelyből kideríthető hogy van-e a gyereknek vitaminhiánya vagy vérszegény-e. A vérszegénység az egyik leggyakoribb oka az étvágytalanságnak. Ha a vizsgálat vérszegénységet mutat, akkor különböző vitamin és vastartamú készítmények adása után az étvágy pár héten belül visszatér. Amennyiben a vérvizsgálat nem hoz eredményt tovább vizsgálódnak esetleges ételallergia felderítése érdekében.

Ne erőltessük az evést
Ha együtt eszünk a gyerekkel az segít, hogy jobb étvággyal egyen

Néhány trükk, hogy rábírjuk gyermekünket az evésre:

1.Nagyon fontos, hogy az evést ne erőltessük. A kényszerből evés lehangoló és a gyermeknél a legtöbb esetben nem ér célt.

2.A legjobb ha a család együtt eszik. Hiszen a jó hangulat és mások jó étvágyának látványa a gyermekben is felkelti az evés iránti vágyat.
3.Ne tegyünk egyszerre sok ételt a tányérra mert az megrémiszti a kicsiket.
4.Ne könyörögjünk a gyereknek az evésért, próbáljuk meg elérni, hogy magától kérje.
5.Töltsünk sok időt a szabad levegőn, az a legtöbb esetben meghozza az étvágyat.

 

-BT-

 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.