2024. 09. 03. - 08:20

Csillagpor, a technológia csúcsa: Holdon épülnének városok belőle

Csillagpor, a technológia csúcsa: Holdon épülnének városok belőle

A Holdon ma már űrvárosok létesítésére is lenne lehetőség a technológiának köszönhetően  - állítják dél-koreai kutatók. Mikrohullámú csillagporból öntött téglákat használnának.

A jövőben nem kizártak a Holdon létesült városok. Dél-koreai tudósok úgy vélik, mikrohullámú csillagporból öntött téglák felhasználásával űrvárosokat lehetne építeni a Földtől nem túl távoli égitesten.
 
A szakértők meg vannak győződve arról, hogy a mikrohullámú csillagporból öntött téglák a helyszínen kiváló anyagokként szolgálhatnak ehhez – így növelhetik az emberiség reményét, hogy a jövőben valóban élhessen a Hold felszínén. 
 
Holdon épülnének városok - hamarosan innen néznénk a Földet?
Holdon épülnének városok - hamarosan innen néznénk a Földet?
 
„A NASA nemrég jelentette be az Artemis küldetést, melynek célja a hosszú távú jelenlét a Hold felszínén. Az infrastruktúra bővítése, például a holdbázis építése azonban ebben létfontosságú szerepet játszik. Az építőanyagoknak a Földről a Hold felszínére szállítása leszállóegységeken keresztül jelentős, kilogrammonként 1,2 millió dolláros költséggel jár. A probléma megoldására a Koreai Építőmérnöki és Épülettechnológiai Intézet technológiát fejlesztett ki építőanyagok előállítására a Hold in situ forrásaiból” mondták el a dél-koreai szakemberek.
 
Közben a közelmúltban az is kiderült, hogy az űrfanatikusok tévéadást nézhetnek a Holdról – akkor, amikor az ember - több mint 50 év után először - visszatér oda az Artemis III küldetés keretében. Olvasd el: Tévéadásra készülhetünk a Holdról
 
A tudósok most olyan kommunikációs módszert tesztelnek, amely lézersugár segítségével kapcsolja össze a földi irányítást a Föld körül keringő űrhajósokkal.
 
 
B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.