Szemöldökemelés: mire számíthatunk a vágások helyén?

A szemöldökemelő műtét természetes módon felvet néhány kérdést. A páciens érthetően tudni szeretné, számíthat-e valami maradandó nyomra a vágások helyén. Erre kaphatunk most választ.
A szemöldökemelő sebészeti beavatkozások bizonyos esetekben szükségesek lehetnek – leginkább akkor, ha a megereszkedett szemöldök előnytelen, mogorva kifejezést kölcsönöz az arcnak, vagy például mély ráncok jelentkeznek a homlokon.
A műtéttel ezek korrigálhatók, s az arc ismét fiatalosabbá válik.
A szemöldökemeléshez használt bemetszések jól elrejthetők a sebészeti műtét során
A sebészeti technikákról előző cikkünkben már olvashattunk, ám arról nem, hogy milyen nyomot hagyhatnak ezek a homlokon vagy az arcon. Íme.
A szemöldökemeléshez alkalmazott vágások milyensége attól függ, milyen technikát választ az orvos – hegekkel mindenképpen jár. A bemetszéseket azonban a sebész szándékosan olyan helyen ejti, ahol könnyedén el lehet fedni: leggyakrabban a hajvonal kezdeténél, vagy pedig egy mélyebb homlokrétegben.
1.A nyitott vagy koronális technika esetében a metszést a fejbőr tetején ejtik, a fülek felett kezdődik, s eltakarja a haj.
2.Az endoszkópos homlokemelésnél három, apróbb bevágás történik a fejbőr tetején, valamint egy halántéki bemetszés mindkét oldalon. Ezeket is elrejti a haj.
3.Limitált bemetszéses technika esetén a vágásokat az átmeneti hajvonal rejti el (a halántékon). Ha a homlokfelhúzást elvégezték, ún. felső blepharoplasztikával egészül ki a folyamat, s szükséges felső szemhéj bemetszések ejtése is az eljárás teljességéhez. Így a szemöldökök közötti ráncolódás is kiküszöbölhető, de a szemöldökök belső felét is megemelik.
A cikket folytatjuk a műtétre való felkészüléssel.
Kapcsolódó cikk:
Sebészeti szemöldökemelés - mit kell tudni róla?
B.A.