2025. 05. 15. - 08:00

Egyre több videó a generatív mesterséges intelligenciával készül

Egyre több videó a generatív mesterséges intelligenciával készül

A generatív mesterséges intelligencia 2025-ben már nem csupán eszköz, hanem alkotótárs a videók, hangok és vizuális tartalmak létrehozásában. Világszerte több tízezer alkotó építi rá a napi munkáját.

A tartalomgyártás világa látványos átalakuláson megy keresztül. A mesterséges intelligencia, különösen a generatív technológiák, egyre szervesebb része a kreatív alkotó folyamatnak. Egy friss jelentés szerint a tartalomkészítők 83 százaléka használja valamilyen formában a mesterséges intelligenciát munkája során, legyen szó szövegírásról, hangszintézisről, képgenerálásról vagy akár komplett videók összeállításáról. A Wondercraft nevű, generatív mesterséges intelligenciával működő hang gyártó cég nemrég publikált adatai szerint a kreatív ipar már nem létezik mesterséges intelligencia nélkül.
 
Különösen a videós tartalomkészítők körében figyelhető meg a legnagyobb arányú generatív mesterséges intelligencia-használat. A Wondercraft felmérésében részt vevők több mint fele videós alkotóként azonosította magát és közülük jelentős rész már napi szinten támaszkodik generatív eszközökre. A szkript írás, a hangszinkronizálás és a látványtervezés egyre gyakrabban történik a generatív mesterséges intelligencia segítségével, amely lehetővé teszi a gyorsabb és költséghatékonyabb gyártást, sőt, gyakran jobb minőséget is biztosít.
 
Meglepő módon az idősebb alkotók, különösen a 35 év feletti korosztály, aktívabb felhasználói a generatív technológiáknak, mint a legfiatalabb generáció. A jelentés szerint ez részben anyagi okokkal magyarázható, hiszen a legmodernebb eszközök használata költséges lehet. Ugyanakkor az is lehetséges, hogy a fiatalabb alkotók konzervatívabbak az új technológiák elfogadásában, különösen amikor saját kreativitásuk „leváltásáról” van szó, pedig a generatív mesterséges intelligencia nem helyettesít, hanem támogat.
 
 
gmi_Egyre_tobb_Video_torzs
Érdekesség, hogy az idősebb korosztály nagyobb arányban használja a generatív videó szerkesztőket
 
Az etikai dilemmák persze nem tűntek el teljesen. Egyre többen kérdőjelezik meg a mesterséges intelligenciával generált tartalmak átláthatóságát és hitelességét, különösen a dezinformáció kockázata és az alkotói hitelesség kérdései kapcsán. A tartalomfogyasztók egy része még mindig fenntartásokkal viseltetik az ilyen médiatartalmakkal szemben, ám ez a bizalmatlanság folyamatosan oldódik, ahogy a generatív mesterséges intelligencia nyíltabban és felelősebben kerül be a gyártási láncba.
 
A kreatív iparban egyre világosabb: a generatív mesterséges intelligencia nem elvesz, hanem ad. A jövő tartalomgyártója nem egyedül dolgozik, hanem egy digitális alkotó társsal, aki sosem fárad el, mindig új ötletekkel áll elő és olyan hatékonyságot tesz lehetővé, amely korábban elképzelhetetlen lett volna. 2025-ben már nem kérdés, hogy része legyen-e az eszköztárnak, sokkal inkább az, hogyan lehet még jobban kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket.
 
 
CS.SZ.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.