2010. 11. 26. - 06:00
Kölyökmacska érkezik a családba

Az ember macskához való kötődési igénye már igen hosszú múltra tekint vissza. A macskák keresik az ember társaságát, jól érzik magukat az ember közelében, az ember számukra élelmet, meleget, lakóhelyet, biztonságot és játéklehetőséget ad. Egyes felnőtteknél gyakran a gyerek szerepét töltik be a macskák. A macskák az összes felmérés szerint pozitívan hatnak az emberekre.


Egy kölyökmacska szelídítésénél viszonylag könnyű dolgunk van, mert a kölyök még könnyen barátkozik és nem alakult ki a macskákra nagyon jellemző bizalmatlanság. Ha megfelelő partnerei vagyunk játszadozásának, akkor nem lesz nehéz dolgunk. Ügyeljünk arra, hogy ha családban tartjuk, akkor csak a gazdája adjon neki enni, így őt elfogadja, és rá fog hallgatni a legjobban.
Általában 4 hetes kor előtt semmiképpen sem szabad ölbe venni és megsimogatni a kismacskákat, nehogy fertőző állatbetegségeket vigyünk az állományba vagy az anyaállatot felingereljük. Érdemes azonban a játszadozó kölyökmacskákat messziről figyelni, viselkedésüket, jellemüket feljegyezni. Ezt több alkalommal is megtehetjük. A legtöbb fajta körülbelül 6-7 hetes korban alkalmazkodik legkönnyebben az új környezethez, ekkor a jelöltet már megvizsgálhatjuk.

A kölyökmacska alapimmunitásának létrehozásához 9 hetes kortól kezdve valamennyi fertőző betegség ellen oltást kell kapnia. Hiszen az anyától a tejjel felvett ellenanyagok szintje egyre csökken. Ezek a védőoltások a kölyköknél csak akkor hatékonyak, ha megismétlésre kerülnek, hogy a szervezet memóriasejtjei jól rögzítsék azt. Az Ön állatorvosa tájékoztatja a cica számára szükséges valamennyi oltásról, és arról, hogy meddig nem érintkezhet más macskákkal. Az állatorvos a védőoltásokat oltási könyvbe írja be, hogy nyomon lehessen követni, milyen fertőző betegségek ellen védett kedvencünk.
Forrás: www.cats.hu
Memo