2025. 07. 01. - 08:30
Offline működő mesterséges intelligencia robotokkal rukkolt elő a Google DeepMind

A Google DeepMind offline módon, internet nélkül üzemelő mesterséges intelligencia-robotokat mutatott be – így is képesek összetett feladatok elvégzésére.
Internet nélkül is működő mesterséges intelligencia robotokat fejlesztett a Google DeepMind.
A Gemini Robotics mesterséges intelligencia modelljének legújabb változata megoldja, hogy a robotok új, összetett feladatokat végezzenek akár offline is.
Az új látás-nyelv-cselekvés modell pár hónappal az előző Gemini VLA után jelent meg, amelyet a Google 2025 márciusában indított el – tudatta az aibusiness.com.
Az eredeti tervet azért hozták létre, hogy segítsen a robotoknak megérteni és alkalmazkodni az összetett feladatokhoz, akkor is, ha nem képezték ki őket kifejezetten azok elvégzésére.
Helyben is futhat az új változat roboteszközökön
A Google szerint a frissített változatot, a Gemini Robotics On-Device-ot úgy van optimalizálták, hogy „helyben futhasson roboteszközökön”, különös tekintettel az általános célú ügyességre és a gyors feladatadaptációra.
Az offline működés révén az új modell potenciális felhasználási eseteket kínál olyan helyszíneken, ahol időszakos vagy nulla az internetkapcsolat. Olvasd el: Humanoid robotok dolgoznak a Mercedesnél, már nálunk is

Offline működő mesterséges intelligencia robotokkal rukkolt elő a Google DeepMind
Az új modell természetes nyelvi utasításokat követve számos rendkívül ügyes feladatot hajt végre, beleértve a „táskák kicipzározását vagy ruhák összehajtogatását – mindezt közvetlenül a roboton működve” – tudatta a Google a bevezetést bejelentő blogbejegyzésében.
Közölték azt is, hogy az MI-modellt hét „ügyes manipulációs feladaton” tesztelték, különböző nehézségi fokokon, beleértve az uzsonnásdoboz becipzározását, a kártyahúzást és a salátaöntet kiöntését.
A mesterséges intelligencia-modell már több robottal kompatibilis
Kezdetben az ALOHA roboton képezték ki, majd a Google továbbfejlesztette, hogy kompatibilis legyen a kétkarú Franka FR3 robottal, valamint az Apptronik Apollo humanoid robotjával.
A Google szerint az új modell gyorsan alkalmazkodni tud az új feladatokhoz, mindössze 50-100 bemutatóval.
A bevezetés mellett a Google egy szoftverfejlesztő készletet ad ki, amelyet a fejlesztők használhatnak az új modell értékelésére és finomhangolására - így ez az első VLA, amelyet a Google a finomhangolásra elérhetővé tett.
A fejlesztők a szoftverfejlesztő készlethez a Google „Megbízható tesztelő” programjába történő regisztrációval férhetnek hozzá.
A Google szerint a bejelentés jelentős lépés a robotikai modellek hozzáférhetőbbé tételére és a mesterséges intelligencia fizikai világba való bevezetésére irányuló törekvéseikben.
„Eszközön belüli megoldásunk segíteni fog a robotikai közösségnek a fontos késleltetési és csatlakozási kihívások kezelésében. Izgatottan várjuk, mit fog felépíteni a robotikai közösség ezekkel az új eszközökkel, miközben továbbra is kutatjuk a mesterséges intelligencia fizikai világba való bevezetésének jövőjét” - írta a vállalat a blogbejegyzésben.
B.A.