2022. 01. 31. - 12:00

Betársul a 6G technológiai versenybe India, Vietnám és Szingapúr

Betársul a 6G technológiai versenybe India, Vietnám és Szingapúr

Több országban kezdődött már el a 6G technológia kutatása és fejlesztése - most India, Vietnám és Szingapúr is csatlakozik a versenyhez.

Noha a 6G hálózatok első kereskedelmi forgalomba hozatala várhatóan az évtized végére érkezik el, több ország kezdte már meg a 6G technológia kutatását és fejlesztését. Most beszállt a versenybe India, Szingapúr és Vietnám is.
 
Kína volt az első ország, amely 6G műholdját az űrbe bocsátotta 2020-ban, majd a közelmúltban áttörést jelentett be a 6G technológia terén: a kínai kormány által támogatott Purple Mountain Laboratories közölte, hogy egy kutatócsoportjuk először ért el 6G szintű, vezeték nélküli átvitelt 206,25 gigabit per secundum sebességgel, laboratóriumi környezetben.
 
A rögzített sebesség nagyjából tíz-hússzor volt gyorsabb, mint a legtöbb 5G hálózaté, ami áttörést jelent a terahertzes (THz) vezeték nélküli kommunikációban. Olvasd el: Komoly eredmény egy kínai laborban
 
Kína új 6G technológiai fejlesztései mellett azonban Ázsia egyéb országai is csatlakoznak a versenyhez, hogy kiemelt helyeket szerezzenek a vezeték nélküli kommunikációban. 
 
India, Vietnám és Szingapúr is csatlakozik a 6G-versenyhez
India, Vietnám és Szingapúr is csatlakozik a 6G-versenyhez
 
Szingapúr, India és Vietnám bízik benne, hogy áttörést ér el a 6G technológia terén. Szingapúr 6G tervei a tavaly bejelentett 50 millió dolláros program részét képezik. A Future Communications Kutatási és Fejlesztési Program része a szingapúri megoldásoknak, melyek a digitális gazdaság felépítését tűzték ki célul.
 
A program része a 6G technológiával kapcsolatos, kutatási és fejlesztési együttműködésre irányuló koordinált törekvés a finnországi Oulu egyetemével.
 
Bár Szingapúr esetében mindez még korai szakaszban van, a 6G iránti érdeklődésük megmutatja, milyen lehetőségeket kínál az ország az elkövetkező években.
 
Az Oului Egyetem együttműködik az indiai Jio Platforms leányvállalatával, a Jio Estonia-val – azzal a céllal, hogy feltárja a 6G technológia digitális lehetőségeit. A Jio Platforms pedig már rendelkezik aktív fejlesztési programmal az 5G RAN és a Core Platforms számára.
 
Ez az együttműködés nemcsak kiterjeszti a Jio 5G képességeit a 6G korszak használati eseteinek feltárására - India jelenlétét is erősíti a 6G technológiai versenyben. Olvasd el: 2024-re megérkezhet a 6G Indiába
 
Ide tartoznak a 6G-kompatibilis termékek a védelem, az autóipar, a háztartási cikkek, az ipari gépek, a fogyasztási cikkek, a hatékony gyártás, az újszerű személyi okoseszköz-környezetek, valamint olyan tapasztalatok terén, mint a városi számítástechnika és az autonóm közlekedési beállítások.
 
India kommunikációs minisztere, Ashwini Vainshaw 2021 novemberében elmondta, hogy a szubkontinens célja a hazai fejlesztésű 6G technológia bevezetése 2023 végére vagy 2024 elejére. Azt is hozzátette, hogy a technológián dolgozó tudósok és mérnökök már megkapták a szükséges engedélyeket.
 
Érdekes módon Vietnám a legújabb ország, amely a 6G technológia fejlesztésén kíván dolgozni.
 
Nguyen Manh Hung információs és kommunikációs miniszter egy Hanoiban megrendezett konferencián elmondta: az ország 2022-ben a 6G fejlesztésére összpontosít, hogy részese legyen a fejlődési görbének, valamint megerősítse digitális infrastruktúráját.
 
„Vietnámnak gyorsan kell fejlesztenie digitális infrastruktúráját és technológiáit, hogy a világ egyik vezető nemzetévé váljon a digitalizáció terén, valamint a technológia jövőbeli fejlesztésére összpontosítson, kielégítve a szakképzett munkaerő iránti keresletet” – fogalmazott a miniszter.
 
A jelentések szerint Vietnám a világ első tíz országának egyike, amely 6G kutatásfejlesztési bizottságot állított fel. Az ország célul tűzte ki a 6G frekvenciák engedélyezését 2028-ig, mielőtt megkezdenék a kereskedelmi forgalomba hozatalt.
 
Bár a 6G teljes kereskedelmi forgalomba kerülése eltarthat egy ideig, a valóságban valóban gyorsul  a vezeték nélküli technológia innovációja. Azon országok, amelyek még nem engedélyezték az 5G technológiákat, akkor maradnak le, ha nem veszik fel a tempót.
 
Egyelőre úgy tűnik, Kína, India, Vietnám és Szingapúr mindent megtesz azért, hogy ne csak Ázsiában, hanem globálisan is prosperáljon a 6G technológia terén.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

gyulai_vafurdo

profight_banner.